کد خبر: ۲۱۳۹۲۰
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۶
عضومجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این که مذاکره مجدد و اصلاح برجام توهم آمریکایی ها است، گفت: ایران حاضر نیست چیزی به برجام اضافه و یا از آن کم شود.
 عضومجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این که مذاکره مجدد و اصلاح برجام توهم آمریکایی ها است، گفت: ایران حاضر نیست چیزی به برجام اضافه و یا از آن کم شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی «تدبیر و امید»؛علی اکبر ولایتی عصر امروز - سه شنبه - در حاشیه دیدار جمعی از اساتید دانشگاه های سوریه، در جمع خبرنگاران پیرامون مذاکره مجدد در موضوع برجام و اصلاح پذیری توافق هسته ای تاکید کرد: عین همان چیزی که در برجام 2 سال قبل توافق شده است باید اجرا شود.

وی گفت: اگر برخی کشورهای اروپایی و آمریکایی ها بخواهند پایبندی ایران را به شروط جدید از جمله موشکی منوط کنند که مهمترین سلاح دفاعی ما است و بخواهند حضور ایران را در منطقه کمرنگ کنند، ایران زیر بار نمی رود.
ولایتی ادامه داد: فرصت کوتاهی در اختیار کشورهای اروپایی هست که پایبندی خود را به مقررات بین المللی اثبات کنند و برجام را قبول و اجرا کنند؛ اگر بخواهند پیش شرطی بگذارند و چیزی در برجام اضافه کنند و شروطی که مورد قبول ما نباشد را مطالبه کنند، مسلما ما آن را قبول نداریم.

صهیونیست ها روی جنایتکاران تاریخ را سفید کرده اند

ولایتی در واکنش به جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در فلسطین گفت: جنایات رژیم صهیونیستی روی جنایتکاران تاریخ را سفید کرده است، مردم فلسطین با شور و توانمندی بالا مدت ها است که در برابر رژیم صهیونیستی ایستاده اند.

وی با اشاره به انتقال سفارت آمریکا به قدس شریف گفت: این کار خلاف موازین و ارزش های بین‌المللی و مصوبات شورای امنیت سازمان ملل است، یک بار هم این کار را در دهه پنجاه انجام دادند، اما فشار امت اسلام، فلسطینی و عرصه بین المللی موجب عقب نشینی آنها شد.

ولایتی افزود: البته همه جای فلسطین باید از اشغال صهیونیست ها آزاد شود.

وی در ادامه گفت: شواری امنیت سازمان ملل متحد پس از جنگ 1967 در قطعنامه هایی که تصویب کرد و رژیم صهیونیستی را از اینکه بیت المقدس پایتخت آنها شود منع کرد.

ولایتی ادامه داد: با وجود چنین قطعنامه هایی اما آنها بر خلاف مقرارت بین المللی عمل کردند که مسلمان ها در برابر آنها خواهند ایستاد و بار دوم هم آمریکایی ها و رژیم صهیونیستی پشیمان خواهند شد یعنی مقاومت مسلمانان منجر به عقب نشینی آنها می شود.

خسارات بسیار سنگینی در جولان به اسرائیلی ها وارد شده است
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه موضع ایران در قبال تهدیدات اخیر رژیم صهیونیستی چیست؟ افزود: یکی از عادت‌های این رئیس بدسابقه، کینه جو و سبک سر رژیم صهیونیستی(بنیامین نتانیاهو) دروغ گویی است؛ وی آنچه که بر سر خودشان به واسطه مقاومت سوریه آمده را برعکس جلوه داده و گفته که صهیونیست ها توانسته اند به مراکز زیادی از سوریه حمله و تعداد بسیاری از نیروهای سوری را کشته اند در حالی که اشتباه است.

ولایتی گفت: آنچه که در جولان رخ داد خسارات بسیار سنگینی به رژیم صهیونیستی وارد کرد و همانطور که «سید حسن نصرالله» (دبیرکل حزب الله لبنان) اشاره کرده است؛ اگر اسرائیل جرات کند یکبار دیگر به سوریه و یا کشورهای خط مقدم جبهه مقاومت حمله کند پاسخی قاطع تر از آنچه در جولان اتفاق افتاد دریافت خواهد کرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین