کد خبر: ۲۱۳۸۴۳
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۷
این روزنامه در ادامه از آمریکا خواست که اگر آمریکا می‌خواهد که مسائل میان دو طرف و بی‌اعتمادی ایجاد شده حل شود، بیشتر محتاطانه رفتار کرده و به طرف مقابل مذاکرات پیش‌رو احترام بگذارد.
کره شمالی از آمریکا به دلیل مطرح کردن وضعیت حقوق بشر این کشور در آستانه اجلاس میان رهبران آمریکا و کره شمالی به شدت انتقاد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی تدبیر و امید؛چندی پیش سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای درباره نقض حقوق بشر در کره شمالی ابراز نگرانی کرده بود.

پس از انتشار این بیانیه رودونگ سیلمون، یکی از روزنامه‌های رسمی کره شمالی با اشاره به این بیانیه اعلام کرد: انتشار چنین بیانیه‌هایی غیرقابل قبول است و استفاده از این مساله به عنوان راهی برای تحت فشار قرار دادن طرف مقابل در مذاکرات پیش‌رو شدیدا "اقدامی بی‌ادبانه" است.

 به نقل از خبرگزاری یونهاپ، این روزنامه در ادامه از آمریکا خواست که اگر آمریکا می‌خواهد که مسائل میان دو طرف و بی‌اعتمادی ایجاد شده حل شود، بیشتر محتاطانه رفتار کرده و به طرف مقابل مذاکرات پیش‌رو احترام بگذارد.

همچنین یک وب‌سایت متعلق به کره شمالی نیز با انتقاد از آمریکا از این کشور خواست که از اقدامات جنجالی و اظهاراتی که ممکن است باعث ایجاد تنش شود پرهیز کند.

قرار است کیم جونگ اون و دونالد ترامپ، رهبران کره شمالی و آمریکا در سنگاپور در ۱۲ ماه ژوئن دیدار و گفت‌وگو کنند.ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین