کد خبر: ۲۰۶۲۱۷
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۰
ب ام و و تویوتا در سال ۲۰۱۲ همکاری مشترک خود را اعلام کردند.
 تویوتا سوپرا جدید را شاید بتوان برادر ناخوانده ب ام و Z4 دانست اما هیچکدام آنچنان شباهت زیادی به یکدیگر ندارند و فلسفه های مختلفی در آن ها به کار رفته است.

شاید بسیاری از ما فکر کنیم ساخت یک خودروی جدید در هر خودروسازی یکسان باشد و همه با طراحی و مهندسی یک پلتفرم یا بدنه خاص به یک محصول نهایی تبدیل خواهد شد اما همه چیز به همین سادگی که به نظر می رسد نیست و برای ساخت یک خودرو فلسفه و فرهنگ خاصی در هر خودروسازی حاکم است.

این تفاوت های فرهنگ و فلسفه خودروسازی ها دقیقا همان چیزی بود که تویوتا و ب ام و باید با آن کنار می آمدند تا بتوانند مدل های سوپرا و Z4 را ساخته و روانه بازار کنند. به گفته تتسویا تادا سان،‌ مهندس ارشد پروژه سوپرا اعلام کرده است که اختلافات بسیاری میان تویوتا و ب ام و برای ساخت خودرو وجود دارد. فلسفه خودروسازی و ذهنیت ژاپنی ها و آلمان ها با یکدیگر متفاوت است. با این حال باید این اختلافات را حل می کردیم.

ب ام و و تویوتا در سال ۲۰۱۲ همکاری مشترک خود را اعلام کردند. به گفته تادا سان،‌ دو سال طول کشید تا مهندسان دو شرکت تفاوت ها را در زمینه مهندسی و طراحی کمی حل کنند و همچنین دو سال طول کشید تا جزئیات طرحی که هر دو شرکت می خواستند روی آن کار کنند مشخص شد.

هر دو شرکت در نهایت به این نتیجه رسیدند که به جای کار کردن بر روی یک ایده واحد هر دو شرکت باید بر روی دو پروژه مختلف کار و طبق سلیقه خود کار کنند و در نهایت به دنبال نقاط اشتراک باشند. تادا سان در بخشی از صحبت های خود می گوید: زمانی که برای همکاری به سراغ ب ام و رفتیم احساس می کردیم که نقاط مشترک فراوانی داشته باشیم اما آن ها عکس العمل متفاوتی از خود نشان دادند. ما هر دو خودروهای طبق سلیقه خود را ساختیم تا در نهایت با در کنار یکدیگر قرار دادن آن ها به یک هدف واحد دست پیدا کنیم.

این شاید خبر خوبی باشد که بگوییم تویوتا سوپرا و ب ام و Z4‌ از جنبه های زیادی متمایز از یکدیگر هستند و هنوز اطلاعات دقیقی از محصول ب ام و بدست نیامده است ولی سوپرا یک خودروی خوب با سواری دلچسب محسوب می شود.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین