کد خبر: ۲۰۵۹۷۷
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۳
در این جلسه موضوع تخریب جنگل‌ها، بلندمرتبه‌سازی، بحران آب، مدیریت پسماند و زباله و آلودگی هوا مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بر ضرورت استفاده از تکنولوژی روز به ویژه در بحث مدیریت زباله و فرهنگ‌سازی در این زمینه از طریق آموزش و پرورش، رسانه‌ها و صداوسیما تاکید شد.
یک عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی از وعده رییس سازمان محیط زیست برای پیگیری وضعیت فعالان بازداشت شده محیط زیست خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی تدبیر و امید؛سیده فاطمه ذوالقدر با اشاره به جلسه امروز (دوشنبه) فراکسیون محیط زیست با عیسی کلانتری رییس سازمان حفاظت محیط زیست، گفت: در این جلسه اولویت‌های مدیریت جدید سازمان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و به برخی قوانینی اشاره شد که نیازمند اصلاح هستند. همچنین همکاری بیشتر مجلس و فراکسیون محیط زیست با سازمان مورد تاکید قرار گرفت.

وی افزود: به علاوه تاکید شد که نمایندگان باید با آخرین تحولات محیط زیستی در ایران و جهان آشنا شوند و بتوانند از مناطق حفاظت شده بازدید کنند تا از نزدیک با مشکلات آنها آشنا شوند.

ذوالقدر یادآور شد: در این جلسه موضوع تخریب جنگل‌ها، بلندمرتبه‌سازی، بحران آب، مدیریت پسماند و زباله و آلودگی هوا مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بر ضرورت استفاده از تکنولوژی روز به ویژه در بحث مدیریت زباله و فرهنگ‌سازی در این زمینه از طریق آموزش و پرورش، رسانه‌ها و صداوسیما تاکید شد.

این عضو فراکسیون محیط زیست مجلس اضافه کرد: در این جلسه موضوع تبدیل سازمان محیط زیست به وزارتخانه نیز به بحث گذاشته شد. به هر حال در اکثر کشورهای دنیا محیط زیست به شکل وزارتخانه اداره می‌شود و طبیعتا از اختیارات بیشتری برخوردار است و می‌تواند نظارت بهتری هم داشته باشد.

وی با بیان اینکه قرار است جلسات مشترک بین سازمان محیط زیست و فراکسیون محیط زیست ادامه یابد، یادآور شد: مقرر شد کمیته‌هایی برای پیگیری برخی مسائل از جمله امور آموزشی محیط زیست، سند پاریس و بحران آب تشکیل شود تا این کمیته‌ها گزارش خود را به جلسات بعدی ارائه کنند.

ذوالقدر همچنین گفت: آقای کلانتری در این جلسه درباره وضعیت فعالان بازداشت شده محیط زیست نیز گفت که از روز اول سازمان محیط زیست پیگیر وضعیت این افراد بوده و همچنان مساله آنها را مورد رسیدگی قرار می‌دهد.ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین