کد خبر: ۱۹۶۹۳۵
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۸
خبرگزاری رویترز به نقل از خبرگزاری دولتی چین خبر غرق شدن نفتکش سانچی را منتشر کرد و نوشت: نفت فراوانی در آبهای اطراف شعله ور است.
 خبرگزاری رویترزبه نقل از خبرگزاری دولتی چین خبر غرق شدن نفتکش سانچی را منتشر کرد و نوشت: نفت فراوانی در آبهای اطراف شعله ور است.

این خبرگزاری روز یکشنبه به نقل از تلویزیون مرکزی چین نوشت: این کشتی که پس از تصادم با کشتی باری کریستال شناور بود حدود ظهر امروز به وقت چین (7:30 بامداد تهران) ناگهان شعله ور شد و اکنون غرق شده است.
 
اداره دولتی اقیانوس چین خبر داد که به علت انفجار بدنه نفتکش، حجم انبوهی از سوخت نشت کرده و آبهای مجاور را شعله ور کرده است. این اداره افزود که شعاع نظارت خود را افزایش خواهد داد و به سرعت جریان و سرعت نشت سوخت از کشتی آسیب دیده را تعیین خواهد کرد.
 
به نوشته رویترز، وانگ یی وزیر امور خارجه چین به محمد جواد ظریف تلفنی گفته بود: 'مادامی که یک درصد امید وجود داشته باشد، چین 100 درصد تلاش خود را به کار خواهد بست.'
به گزارش ایرنا، بدنه نفتکش به زیر آب رفته ولی میعانات آن در سطح دریا همچنان در حال سوختن است.
 
کارشناسان معتقدند با توجه به عمق 110 متری آب و طول 270 متری کشتی، چنانچه کشتی با نوک به عمق دریا برسد بخشی از آن بیرون از آب خواهد ماند.
 
کارشناسان چینی و همچنین مسئولان کمیته بحران شانگهای اعلام کردند تمام سرنشینان و خدمه این کشتی در همان ساعت نخست حادثه جان باخته اند.
 
هشت روز پیش (16 دی) کشتی فله برهنگ کنگی کریستال با مالکیت یک شرکت لجستیکی در استان جه جیانگ چین حاوی 64 هزار تن غله بود که از آمریکا به مقصد استان «گوانگ دونگ» در جنوب چین می رفت و در بین راه به کشتی نفتکش سانچی با مالکیت شرکت برایت از جمهوری اسلامی ایران برخورد کرد.
 
این حادثه سبب انفجار و آتش سوزی در کشتی نفتکش شد و از 32 سرنشین آن شامل 30 نفر ایرانی و 2 تن بنگلادشی به استثنا سه تن که پیکرشان کشف شد، خبری نیست.
 
دوشنبه (18 دی) پیکر یکی از خدمه های ایرانی این نفتکش در سه مایلی محل حادثه کشف شد، روز گذشته نیز پیکر دو تن دیگر از خدمه ایرانی پیدا شد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین