|
|
امروز: پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۰۳:۲۷
کد خبر: ۱۹۶۷۴۲
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۳
در زمان دستگیری منوچهر، برادرش به نام آرش (۱۹ ساله) و یکی از دوستانش به نام صابر (۲۵ ساله) سعی داشتند تا ضمن درگیری با کارآگاهان مانع از دستگیری منوچهر شوند که البته توسط کارآگاهان دستگیر و بهمراه متهم اصلی پرونده ( منوچهر ) به اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند .
درگیری دو گروه فروشنده مواد مخدر که بر سر تصاحب محل خرید و فروش مواد مخدر در نهایت منجر به ارتکاب جنایت و قتل شد.

 ساعت ۲۳:۴۵ بیست و پنجم مردادماه مرد جوانی با مراجعه به واحد گشت کلانتری ۱۴۰ باغ فیض به مأمورین اعلام می‌کند چند نفر از دوستان برادرم طی تماس تلفنی به من خبر دادند که برادرم در محدوده اشرفی اصفهانی، با ضربات چاقو مورد ضرب و شتم قرار گرفته و در حال حاضر برادرم در بیمارستان است .

پرونده در اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ:

با حضور مأمورین کلانتری ۱۴۰ باغ فیض در بیمارستان به آنها اعلام شد که مجروح صحنه درگیری به نام مجید (۲۴ ساله) بر اثر اصابت ضربات جسم تیز فوت شده است. با اعلام این خبر، پرونده مقدماتی با موضوع "قتل عمـد" تشکیل و به دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

پس از تشکیل پرونده مقدماتی ، برادر مقتول در اداره دهم پلیس آگاهی حاضر شد و در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : "حدود ساعت ۸ شب مورخه ۱۳۹۶/۰۵/۲۵ برادرم ( مقتول ) به صورت تلفنی با شخص غریبه‌ای صحبت کرد و پس از آن با خودرو سمند من، از خانه خارج شد؛ طی این مدت چندین بار با گوشی تلفن همراه برادرم تماس داشتیم اما او پاسخگوی تماس‌های من و خانواده نبود تا اینکه نهایتا پس از گذشت چند ساعت، فرد ناشناسی جوابگوی تلفن همراه برادرم شد و گفت که این آقا (برادرم) در خیابان اشرفی [روی زمین] افتاده و چاقو خورده است؛ بنده بلافاصله خودم را به نشانی محل رسانده و برادرم را به بیمارستان رساندم اما پس از گذشت چند ساعت به ما اعلام کردند که وی فوت کرده است ".

اداره دهم (7)

کارآگاهان اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ با بررسی اظهارات برادر مقتول و همچنین فاصله زمانی محل سکونت خانواده مقتول با محل حادثه اطمینان پیدا کردند که برادر مقتول تمامی ماجرای شب حادثه را برای آنها بیان نکرده است؛ لذا بار دیگر تحقیقات از برادر مقتول در دستور کار قرار گرفت و اینبار کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که مقتول و برادرش در زمینه خرید و فروش مواد مخدر فعالیت دارند و شب جنایت نیز این دو با گروه دیگری از فروشندگان موادمخدر  بر سر تصاحب محل خرید و فروش مواد درگیر شدند که نهایتا مقتول توسط گروه رقیب به قتل رسیده است .

برادر مقتول اینبار در اظهاراتش، در خصوص شب جنایت به کارآگاهان گفت: حدودا یک هفته‌ای بود که من و برادرم در محدوده اتوبان [ شهید ] اشرفی اصفهانی مواد می‌فروختیم. شب حادثه، حدودا ساعت ۱۰ شب بود که صدای ایست شنیدیم؛ از ترس دستگیری توسط مأمورین به سرعت از محل متواری شدیم اما پس از گذشت مدت کوتاهی، برادرم که به موضوع شک کرده بود مجددا به محل [پاتوق] برگشت و متوجه شدیم کسانی که ما تصور کرده بودیم مأمور هستند در واقع رقبای ما در فروش موادمخدر هستند؛ برادرم به یکی از آنها به نام "منوچهر . ک" (حدودا ۳۰ ساله ) نزدیک و در ادامه با یکدیگر درگیر شدند ؛ منوچهر ، چندین ضربه ی چاقو به برادرم زد و به سرعت از محل فرار کرد؛ زمانیکه برادرم را به بیمارستان رساندم، برادرم پس از گذشت چند ساعت و به علت شدت جراحات فوت کرد " .

شناسایی و دستگیری متهمین:

برادر مقتول در اظهاراتش عنوان کرده بود که فرد دیگری به نام "فرهاد" که او نیز در زمینه خرید و فروش موادمخدر فعالیت دارد ، در زمان درگیری به همراه منوچهر بوده است ؛ فرهاد در منطقه قلعه حسن شناسایی و به اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد .

فرهاد پس از اطلاع از موضوع پرونده در اظهاراتش به کارآگاهان اظهارکرد: شب حادثه به همراه تعدادی از دوستانش در محدوده اتوبان [شهید] چمران حضور داشته و به هیچ عنوان در درگیری مابین مجید و منوچهر دخالتی نداشته است.

در ادامه تحقیقات، کارآگاهان اداره دهم ضمن شناسایی خودرو سواری پراید متعلق به منوچهر و ثبت دستور توقیف آن در سیستم جامع پلیس، اقدام به شناسایی محل تردد منوچهر در شهر قدس کرده؛ با اخذ نیابت قضایی به این شهرستان اعزام و سرانجام در مورخه ۱۳۹۶/۱۰/۲۱موفق به دستگیری وی شدند.

در زمان دستگیری منوچهر، برادرش به نام آرش (۱۹ ساله) و یکی از دوستانش به نام صابر (۲۵ ساله) سعی داشتند تا ضمن درگیری با کارآگاهان مانع از دستگیری منوچهر شوند که البته توسط کارآگاهان دستگیر و بهمراه متهم اصلی پرونده ( منوچهر ) به اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند .

منوچهر در اظهارات اولیه منکر هرگونه درگیری و حتی داشتن آشنایی با مقتول و همچنین فعالیت غیرقانونی در زمینه خرید و فروش مواد مخدر شد اما نهایتا پس از مواجهه حضوری با برادر مقتول و ارائه مستندات غیرقابل انکار در خصوص فعالیت در زمینه خرید و فروش موادمخدر، نهایتا به درگیری منجر به جنایت و ارتکاب قتل با انگیزه تصاحب محل خرید و فروش موادمخدر اعتراف کرد.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : متهمین پرونده با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس محترم پرونده در اختیار اداره دهم قرار گرفته؛ همچنین تحقیقات تکمیلی جهت شناسایی دیگر افراد حاضر در درگیری منجر به قتل در دستور کار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین