|
|
امروز: پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۰۳:۲۸
کد خبر: ۱۹۶۷۳۸
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۳
قبل از هر چیزی تشکر ویژه از اعضای هیات مدیره که دلسوزانه برای موفقیت باشگاه تلاش می‌کنند. مشکلاتی که در گذشته بوده ناخودآگاه بوده ولی الان باید دست به دست هم بدهیم تا اتفاقات خوب بیافتد.
سرپرست باشگاه پرسپولیس در مورد حواشی اخیر و تمدید قرارداد برانکو صحبت کرد.

سرپرست باشگاه پرسپولیس ابتدای صحبت‌هایش را با خوشامدگویی به افشین پیروانی آغاز کرد و از حضور او در پرسپولیس ابراز خوشنودی کرد: برای سلامتی آقای خوردبین که نیم قرن سابقه حضور پرتلاش در این تیم را داشتند آرزوی سلامتی داریم و امیدوارم به زودی به جمع ما در مدیریت ورزشی باشگاه بپیوندد.

سرپرست جدید تیم پرسپولیس که عنوان مدیریت ورزشی باشگاه را نیز برعهده گرفته در این نشست خبری گفت: قبل از هر چیزی تشکر ویژه از اعضای هیات مدیره که دلسوزانه برای موفقیت باشگاه تلاش می‌کنند. مشکلاتی که در گذشته بوده ناخودآگاه بوده ولی الان باید دست به دست هم بدهیم تا اتفاقات خوب بیافتد.

سوال اول از باشگاه در خصوص مهدی طارمی و ماجرای جدایی و محرومیت‌هایی بود که این بازیکن برای پرسپولیس شکل داد. گرشاسبی در این خصوص پاسخ داد: به هرحال مشکلاتی برای طارمی به وجود آمد در بحث رفتن به ریزه اسپور که برگشتش به باشگاه آسیب رسید. از رسیدن به فینال آسیا بازماندیم و برای او نیز محرومیت شکل گرفت. علاوه بر این محرومیت باشگاه نیز متحمل جریمه مالی شد. با پیگیری‌ها وزارت ورزش بخشی از این توافقات صورت گرفت. ما نیز به دنبال این بود که دو پنجره محرومیت مرتفع شود و هنوز دنبال می‌کنیم. اعضای هیات مدیره هم پیگیر هستند تا این اتفاق را عملی کنیم و این محرومیت برطرف شود. آقای طارمی با توجه به ۴ ماه و ۱۰ روز دوری از مسابقات از نظر روحی و روانی در جلساتی که ترتیب دادیم حضور یافت. می‌خواستیم با توجه به آسیب‌هایی که دیده قراردادش را تمدید کند و به او اعلام کردیم بیاید جبران کند دل شکسته هواداران و بازی خوبی و همچنین تمدید قرارداد. ایشان گفت فکر کنم. آقای برانکو و پیروانی نیز بار‌ها اعلام کردند اما او در ‌‌نهایت گفت برای حضور در فوتبال اروپا و سن من به شکلی است که فرصتی دیگر نداریم. تمام تلاش اعضای هیات مدیره و کادرفنی برای ماندن مهدی طارمی بود اما ما هم تا جایی می‌توانستیم تلاش کنیم برای اصرار به بازیکن اما دیگر نمی‌توانیم عظمت باشگاه را به زور و تهدید بازیکن را نگه داریم. موفقیت هر ورزشکاری دلی است و اگر دلش با آن تیم نبود این هماهنگی اعصاب و عضله شکل نخواهد گرفت.

وی ادامه داد: نهایتش به این نتیجه رسیدیم بعد از دعوتنامه الغرافه شرایط باشگاه را اعلام کردیم. ما اعلام کردیم شما آسیب‌هایی به باشگاه زدید و باید جبران شود. با توافقی که ایشان انجام دادند و سهمی از الغرافه به او می‌رسد نیز باید بخشی از آن را به باشگاه بدهد و حتی سهمی که از حضورش در جام جهانی می‌رسد باید به باشگاه پرداخت کند. تمام تلاش کردیم تا منافع باشگاه از بعد مالی آسیبی نرسد. خودش اعلام کرده امضا کرده اما تا زمانی که نامه باشگاه الغرافه نیاید نمی‌توانیم بگویم این مساله قطعی است.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در واکنش به سوالی در خصوص اینکه در صورت محرومیت از پنجره نقل و انتقالاتی چه برنامه‌ای دارند گفت: خوشبختانه آقای برانکو هم از لحاظ رفتاری و هم فنی حرفه‌ای است. ضمن اینکه منافع خودش مهم است یک مقدار چربش آن به سمت منافع باشگاه است و همین مساله باعث شده تا بتوانیم راحت با او کار کنیم. قبل از تمدید قرارداد نشست‌های مختلفی با او داشتیم حول تیم‌های پایه. یک مقدار هم باید طبق بودجه برنامه خودمان را در لیگ دو یا سه کشور خریداری کرده و پشتوانه باشگاه قرار دهیم. امیدوارم این برنامه‌ها به خوبی پیش برود تا باشگاه به اسم واقعی باشگاه شود.

گرشاسبی در پاسخ به اینکه پرونده مانوئل ژوزه بسته شده یا همچنان این سریال ادامه دارد گفت: ژوزه تمام شد و هیچ مشکلی نیست و صفر شده و دیگر درباره‌اش حرف نزنید.

وی ادامه داد: ما همکاری داشتیم که خیلی از دوران بازنشستگی‌اش تمام شده بود ولی نمی‌رفت. معمولا کسی که بازنشسته می‌شود می‌برند بایگانی و روی دوش با لاالاالله می‌برند ما هم این را پرونده را بردیم و به بایگانی سپردیم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در واکنش به مساله بازنشستگی دکتر طاهری و جدایی اش از این تیم و البته عدم جدایی 4 نفر دیگر حاضر در باشگاه که علیرغم بازنشستگی در باشگاه در سمت خود باقی مانده اند گفت: قانونی است که مصوب مجلس شورای اسلامی است و به دولت ابلاغ شده است. در بحث بازنشستگی یک سری افراد مستثنی هستند. رزمندگان و خانواده شهدا و ... که بازنشستگی شامل حال آنها نمی‌شود و هر جا تشخیص داده شود که می‌توانند کار کنند به کار گرفته می‌شود. می‌‌‌‌‌توان از آنها به عنوان مشاور نیز سود برد و مطمئن باشید از بحث قانونی از آنها سود برده می‌شود و مشکل خاصی وجود ندارد.

گرشاسبی در مورد بدهی‌های مالی باشگاه در فیفا اینطور توضیح داد: باشگاه بزرگ حاشیه‌های بزرگ و مشکلات مالی بزرگ دارد. بحثی که الان به خوبی اتفاق می‌افتد که روند رو شفاف سازی و اصلاح امور جلو می‌رود و خوشبختانه تمام هزینه‌های مالی قانونمند جلو می‌رود. جریمه‌های فیفا تاکنون ۱۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون برطرف شده. جرایمی که به حق و ناحق از باشگاه گرفته شده و کمر باشگاه را خم کرد. اما بخش عمده و خطرناکش حل شد. در خصوص گابریل نیز ایشان یک وکیل داشته که با حکم رسمی از او مطالبات را دریافت کرده. بعد از آن اختلافی بین او و وکیلش شکل گرفته و به فیفا شکایت کرد. فیفا از ما استعلام گرفته و جواب ما را پذیرفته و به cas ارسال کرده. ما هم بیکار ننشسته‌ایم و با این وکیل صحبت کردیم که اکنون با باشگاه نیز ارتباطی وجود دارد به دوبی رفته و با او به مذاکره بپردازد و ماجرا را ختم کند.

وی در مورد اینکه آیا برانکو به قرارداد دو ساله خود احترام خواهد گذاشت و در صورت پیشنهاد بهتر این باشگاه را ترک خواهد کرد و این پیش‌بینی در قراردادش صورت گرفته یا خیر گفت: همه این مسائل لحاظ شده و ایشان یک انسان حرفه‌ای است و هیچ وقت با هیچ کس دچار مشکل نخواهد شد.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در خصوص اینکه آیا بحث برطرف شدن مشکل نوراللهی به ماجرای محرومیت دو هافبک این تیم مرتبط است گفت: اصلاً اینطور نیست و طی یک ماه اخیر ماجرا را دنبال کردیم و خوشبختانه به نتیجه رسیدیم.

گرشاسبی نیز درباره اینکه چه طرح و برنامه ای برای تمدید قرارداد با دیگر اعضای کادرفنی خواهند داشت، ادامه داد: تا سرمربی تعین تکلیف نشود ما اجازه ورود در خصوص تمدید قرارداد با بازیکنان نداریم. سرمربی بعد از تمدید بلافاصله لیست بازیکنان خود را اعلام می‌کند و باشگاه نیز کار صحبت خود را آغاز می‌کند.

وی در واکنش به اینکه نباید طارمی را سیبل قرار داد و مطمئنا نیز باشگاه در محرومیت شکل گرفته سهیم است گفته: کسی آقای طارمی را مقصر اعلام نکرده است و ما گفتیم که محرومیت باشگاه و او باعث مشکلات روحی روانی برای او شد و نمی‌توانست دیگر با تیم ادامه دهد. این پیگیری ما باعث سود ۸۰۰ هزار دلاری برای باشگاه شد. اینکه ما باید برای هر نامه‌ای باید پولی پرداخت می‌شد و این مشکل به طور کامل برطرف شده است. در این پرونده ما باید برنده می‌شدیم اما به لحاظ اینکه ۱۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیونی که پرونده داشتیم سابقه منفی در فیفا داشتیم. به خاطر این بعد از اعتراضاتی که علیه ما می‌رود حرف ما پذیرفته نمی‌شود. بحث دیگر هم مصاحبه‌هایی که از ایران می‌شد باعث شد برگ برنده دست ریزه اسپور باشد و خود مسوولان ترکیه‌ای این مساله را اعتراف کردند که برگ برنده مصاحبه‌ها و مسائلی بوده که ایران منتقل می‌شده.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در خصوص تهدید مالیاتی باشگاه نیز گفت: انباشت بدهی است که طی سال ها جمع شده و به 130 میلیارد رسیده بود که در زمان بحث مجوز حرفه ای گری با حضور آقای سلطانی فر و نامه ای که زده شده که باشگاه درآمد ندارد. این پرونده به تجدید نظر رفت و امیدوارم با پیگیری هایی که انجام می شود به بخش نازلی تقلیل یابد و امیدوارم انجام شود.

وی در خصوص مطالبات به گولچ، علی دایی و ... گفت: من در حد توانم سعی می‌کنم در دوران مدیریتم مشکلی پیش نیاید و پرونده جدیدی شکل نگیرد. پرداخت خارجی ها انجام شده است. تا این لحظه 50 نفر از فوتبالیست که بعضا از 17 سال پیش مشکل داشتند برطرف شده و با برخی تفاهم نامه به امضا رسیده و برخی نیز سخت هستند اما به دنبال مذاکره هستند. همه جوره حواس مان هست که باشگاه دچار مشکل نشود.
منبع: ایلنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین