کد خبر: ۱۸۷۸۵۸
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۰۵:۰۰
نتایج یک مطالعه نشان می دهد که سریع غذا خوردن خطر ابتلا به چاقی، دیابت و بیماری قلبی را افزایش می یابد.
 نتایج یک مطالعه نشان می دهد که سریع غذا خوردن خطر ابتلا به چاقی، دیابت و بیماری قلبی را افزایش می یابد.

به گزارش از روزنامه دیلی میل، به گفته محققان، افرادی که بسیار سریع غذا می خورند، به بدن اجازه نمی دهند که متوجه شود سیر شده است و در نتیجه بیشتر غذا می خورند.

به گفته محققان دانشگاه هیروشیما در ژاپن که این مطالعه را انجام داده اند، آهسته غذا خوردن، مزه کردن هر لقمه و فاصله انداختن میان صرف خوراکی ها برای سلامت کلی بهتر است.

محققان در این مطالعه با بررسی بیش از هزار فرد میانسال متوجه شدند که خطر ابتلا به سندرم متابولیک -عوارضی مانند چاقی، فشار خون بالا، قند بالا و کلسترول بالا- در افرادی که سریع غذا می خوردند، 5.5 برابر بیشتر است.

دکتر 'تاکایوکی یاماجی' متخصص قلب در دانشگاه هیروشیما گفت: آهسته غذا خوردن یک تغییر مهم در سبک زندگی است که به پیشگیری از ابتلا به سندرم سوخت و سازی کمک می کند.

محققان در این مطالعه پنج ساله متوجه شدند که 11.6 درصد افرادی که سریع غذا می خوردند به سندرم متابولیسم(سوخت و ساز) مبتلا شدند، این در حالی است که تنها 6.5 درصد افرادی که با سرعت معمولی غذا می خوردند و 2.3 درصد از افرادی که آهسته غذا می خوردند، دچار این سندرم شدند.

این مطالعه نشان داد که سریع غذا خوردن با افزایش بیشتر وزن، افزایش میزان گلوکز خون و افزایش محیط دور کمر ارتباط دارد.

سندرم متابولیک زمانی اتفاق می افتد که فرد داری سه عامل خطر ساز ابتلا به دیابت و بیماری قلبی باشد.این سه عامل عبارتند از چاقی، قند خون بالا ، فشار خون بالا ، تریگلیسرید بالا و پایین بودن سطح کلسترول خوب HDL.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین