کد خبر: ۱۸۷۷۶۱
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۰
در شرایطی که تنگنای مالی دولت به شکل کم‌سابقه‌ای دستگاه‌های اجرایی را با مشکل مواجه کرده است، به میدان آمدن خیرین می‌تواند اجری عظیم برای آن‌ها و خیر کثیر برای آسیب‌دیدگان این حوادث به همراه داشته باشد.
 یک عضو اصلاح‌طلب کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در نامه‌ای از وزیر آموزش و پرورش خواست که نسبت به بازسازی فوری مدارس تخریب شده در مناطق زلزله‌زده اقدام کند.

 فاطمه سعیدی نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران و ازجمله اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به وزیر آموزش و پرورش خواستار بازساری سریع مدارس مناطق زلزله‌زده شد و در عین حال تاکید کرد که اگر مشکلی به‌لحاظ تخصیص بودجه و اعتبارات لازم در این مسیر وجود دارد، موضوع را ازطریق مجلس پی‌گیری کند تا مشکلات احتمالی در این زمینه مرتفع شود.

در متن این نامه آمده است:

باسمه تعالی

برادر گرامی جناب آقای بطحایی

وزیر محترم آموزش و پرورش

ضمن عرض تسلیت به شما و ملت بزرگوار ایران به دلیل حادثه تلخ و اندوه‌بار زلزله در استان‌های شمال‌غربی کشور، همان‌طور که حتماً در جریان اخبار و اطلاعات قرار گرفته‌اید متاسفانه مدارس بسیار زیادی، به دلیل وقوع زلزله به‌طور کامل تخریب شده و غیرقابل استفاده است. البته زلزله در ساعت غیرکاری مدارس رخ داد و اگر خدای نکرده در ساعات آموزشی چنین حادثه‌ای رخ داده بود، شاید فاجعه ابعاد بزرگ‌تری به خود می‌گرفت.

با این حال آن‌چه از گزارش‌های میدانی ارسال شده، دریافته‌ایم تخریب کامل قریب به ۵۰ درصد مدارس است. از حضرت‌عالی که خود پیگیر مسائل مرتبط با حادثه زلزله هستید، انتظار می‌رود نسبت به بازسازی فوری مدارس تخریب شده اقدامات موثری انجام دهید.

باتوجه به دستور اکید رییس‌جمهوری برای به‌کارگیری تمامی ظرفیت‌های کشور، مطمئناً این مساله می‌تواند و باید از اصلی‌ترین اولویت‌های وزارت آموزش و پرورش باشد.

خوشبختانه علاوه بر نظر مساعد دولت و سایر نهادها خیرین مدرسه‌ساز نیز بخشی از بارسنگین ساخت مدارس را بر دوش گرفته‌اند و می‌توان در این امر از کمک‌های خداپسندانه آن‌ها نیز استفاده کرد.

در شرایطی که تنگنای مالی دولت به شکل کم‌سابقه‌ای دستگاه‌های اجرایی را با مشکل مواجه کرده است، به میدان آمدن خیرین می‌تواند اجری عظیم برای آن‌ها و خیر کثیر برای آسیب‌دیدگان این حوادث به همراه داشته باشد.

وحدت و همدلی ملت ایران هنگام بروز بلایای طبیعی صحنه‌های شگفت‌انگیزی از نوع‌دوستی خلق می‌کند که امید آن می‌رود این بار خیرین مدرسه‌ساز پرچم‌دار این اقدامات باشند.

فضای عمومی مجلس نیز به گونه‌ای است که اگر موانع قانونی یا بودجه‌ای در این خصوص وجود داشته باشد، به سرعت قابل‌حل است.

توفیق روزافزون شما را از درگاه خداوند مسالت دارم

منبع: ایلنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین