کد خبر: ۱۶۹۳۸۸
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۵
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در جلسه امروز کمیسیون بیان کرد که برد کروزهای دریایی را افزایش و ماندگاری موشک ها را نیز ارتقا داده ایم.
 سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در جلسه امروز کمیسیون بیان کرد که برد کروزهای دریایی را افزایش و ماندگاری موشک ها را نیز ارتقا داده ایم.

«سیدحسین نقوی حسینی» در تشریح جلسه امروز -یکشنبه- کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اظهار داشت: در این جلسه سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیابی نیروهای مسلح و معاونان و همکاران او در جلسه حضور یافتند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: ابتدا وزیر دفاع عنوان کرد که صلح و امنیت در سایه قدرت به دست می آید و موفقیت کشور در پیش برد راهبردها در گرو قدرت و توانمندی نظامی است. همانگونه که اثر آن را در تحولات منطقه شاهد هستیم. علت مانع سازی آمریکایی در مقابل افزایش قدرت جمهوری اسلامی ایران نیز به همین جهت است.
این نماینده مجلس بیان کرد: سردار دهقان ادامه داد که به لطف خدا امروز برای رشد توان و توسعه قدرت نظامی و موشکی به بیرون از کشور اتکا نداریم و لذا با تحریم نمی توانند جلوی آن را بگیرد.

نقوی حسینی تصریح کرد: وزیر دفاع افزود که ما طی سال های اخیر توانستیم عناصر اقتدار آفرین جمهوری اسلامی ایران را با برنامه ای دقیق و سرمایه گذاری جدی دنبال کنیم. در حوزه توسعه موشکی، در بخش های ماندگاری سوخت، افزایش سرعت، مسافت، دقت و قدرت تخریب آن ها به پیشرفت های بسیار بالایی رسیده ایم.

نقوی حسینی افزود: وزیر دفاع گفت که برد کروزهای دریایی را افزایش داده ایم، ماندگاری موشک ها را ارتقا داده ایم. موشک های ضد زره و موشک های هدف یاب را با قابلیت بسیار بالا تولید می کنیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی اضافه کرد: دهقان گفت که در حوزه پدافندی، با بومی سازی سیستم ها، دستاوردهای خوبی داشتیم. در دریا نیز از قایق های تندرو ناوکروزهای دریایی پیشرفت هایی کرده ایم و توسعه ساخت ناوشکن ها و زیردریایی ها در دستور کار ما است. در هوا نیز روی انواع هواپیماها و پرنده ها کار کردیم. در صنایع الکترونیک، تحولات قابل توجهی رخ داده است و جمهوری اسلامی ایران امروز انواع رادارهای نظامی و غیرنظامی را تولید می کند.
وی بیان کرد: در ادامه این جلسه، سوال نمایندگان از وزیر مطرح شد. قاضی پور نماینده ارومیه پرسید که چرا نسبت به تولید هواپیماهای جنگی در داخل کشور اقدام نمی کنید؟ دهقان پاسخ داد که ما امروز در کشور ظرفیت ساخت هواپیمای مسافربری تا ظرفیت 150 مسافر و نیز امکان داخلی ساخت هواپیمای جنگی را داریم. قاضی پور از پاسخ وزیر قانع شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اظهار داشت: لازم به توضیح است آقایان فلاحت پیشه، هاشم زایی و شهریاری نیز با اخذ توضیحات قبلی از طرح سوال خود منصرف شدند.

**طرح تعالی جمعیت

نقوی حسینی همچنین گفت: در ابتدای این جلسه قاسمی یکی از کارشناسان نرخ جمعیت در کمیسیون حضور یافت و پیرامون طرح تعالی جمعیت توضیحاتی ارائه کرد.

نماینده مردم ورامین در مجلس دهم ادامه داد: بر اساس گزارش ارائه شده درباره جمعیت و راه های تعالی آن باید نگاه جدید ایجاد کرد طی 20 سال گذشته کاهش باروری در ایران حدود 70 درصد بوده که در جهان مشابه ندارد. امروزه 55 کشور جهان سیاست های حمایت از افزایش جمعیت در پیش گرفته اند ما باید بسته حمایتی تهیه کنیم، طرح تعالی جمعیت باید با یک اجماع به سرانجام برسد وگرنه دچار سونامی سالمندی خواهیم شد. طی 30 سال آینده در کشور رشد نرخ سالمندی16 برابری خواهیم داشت. ترکیب جمعیتی یکی از مبانی امنیتی کشورها است.
منبع: ایرنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین