|
|
امروز: شنبه ۱۲ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۲:۴۱
کد خبر: ۳۵۸۸۰۶
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۳

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: خسارت زلزله به بخش کشاورزی استان در سه زلزله اخیر در ماههای مهر، دی و بهمن امسال ۸ هزار و ۸۰ میلیارد ریال ارزیابی شده است.

غلامعلی مرادی در گفت و گو با ایسنا افزود: ۱۰هزار و ۴۶۳ واحد دامی اعم از سنتی و صنعتی در اثر زلزله دچار آسیب شده اند که برای بازسازی و نوسازی این واحدها نیازمند ۷ هزار و ۳۳۶ میلیارد ریال  اعتبار اعم از کمک های بلاعوض دولتی و تسهیلات اعتباری هستیم.

وی ادامه داد: کل خسارت وارد شده در ۱۳مهرماه در حدود ۷۰۱ میلیارد ریال ، در زلزله ۲۸ دی ۳ هزار و ۵۴۷ میلیارد ریال و در مورخه هشت بهمن ۳ هزار و ۸۳۹  میلیارد ریال براورد شده است.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی اضافه کرد: خسارت وارد شده به دامهای شهرستان خوی شامل ۵ میلیارد ریال است که در اثر تلفات ۵۲ راس دام سبک و ۷ راس دام سنگین و یک قطعه شترمرغ بوده است.

به گفته مرادی  ۳۲ واحد مرغداری نیز دچار خسارت شده که این خسارت بیش از ۱۶۰ میلیارد ریال براورد شده است.

وی بیان کرد: چهار واحد گلخانه ای نیز دچار آسیب شده که خسارتهای وارد شده ۲۰ میلیارد ریال براورد شده است.

مرادی خاطر نشان کرد: منابع تامین آب و انتقال آب شامل قنات، ایستگاه پمپاژ، ۱۴ کانال  نیز دچار خسارت شدند که اعتبار مورد نیاز برای بازسازی این منابع ۲۵۶ میلیارد ریال براورد شده است.  

وی بیان کرد: نیازمند تامین و تخصیص یک هزار تن نهاده دامی اعم از جو و کنستانتره ،۵۰۰ تن آرد ترمیمی و ۱۰۰ هزار متر مربع نایلون برای پوشش واحد های اسیب دیده تولیدی در بخش کشاورزی به این شهرستان هستیم.ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید