|
|
امروز: شنبه ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۰۷
کد خبر: ۳۵۸۲۷۶
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۱
گروسی با تأکید بر این‌که ایران تاکنون سلاح هسته‌ای تولید نکرده است، گفت که تلاش‌های دیپماتیک برای ممانعت از این امر باید تشدید شود.

ایلنا: «رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با تکرار برخی ادعاها، گفت که قدرت‌های غربی باید تلاش مضاعفی برای ممانعت از هسته‌ای شدن ایران انجام دهند.

وی که در جلسه یکی از کمیته‌های جانبی پارلمان اروپا صحبت می‌کرد، مدعی شد که ایران اکنون مواد کافی برای ساخت «چندین بمب هسته‌ای» را در اختیار دارد.

گروسی با تأکید بر این‌که ایران تاکنون سلاح هسته‌ای تولید نکرده است، گفت که تلاش‌های دیپماتیک برای ممانعت از این امر باید تشدید شود.

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی افزود که ایران در حال حاضر ۷۰ کیلوگرم اورانیوم ۶۰ درصد غنی‌شده و هزار کیلوگرم اورانیوم با غنای ۲۰ درصد دارد.

گروسی یک روز پیش از آن نیز مدعی شده بود که از برجام چیزی غیر از یک «پوسته خالی» نمانده است.

وی در یک نشست خبری مشترک با کمیته سیاست خارجی پارلمان اروپا، اعلام کرد که «توافق هسته‌ای ایران اکنون یک پوسته خالی است».

به گزارش العربیه، گروسی، همچنین گفت که با این‌که هیچ‌کس برجام را «مرده» اعلام نکرده، «اما هیچ تعهدی از آن دنبال نمی‌شود و... همه حد و مرزهایی که در برجام وجود داشته، تاکنون چندین بار نقض شده است».

وی همچنین با اشاره به این‌که در ماه فوریه، به ایران سفر خواهد کرد، گفت: «فکر می کنم ممکن است در این مورد و به تهران بروم».

گروسی در ادامه ابراز امیدواری کرد که شاید بعد از این سفر، «پیشرفت‌هایی» در این زمینه حاصل شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید