|
|
امروز: يکشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۰
کد خبر: ۳۴۸۳۵۱
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۰


فارس: روزنامه کویتی «الرأی» به نقل از منابع آگاه مدعی شد، هیأتی از حوزه خلیج فارس با مسؤولان حزب‌الله لبنان دیدار کرده است.

در این گزارش ادعایی آمده، هیأت مذکور حامل پیامی بوده مبنی بر اینکه تل‌آویو با تمام مطالبات لبنان در پرونده ترسیم مرزی موافقت کرده و خواهان جنگ نیست اما خواستار دادن فرصت برای برگزاری انتخابات رژیم صهیونیستی است.

این منابع افزودند، هیأت عربی مذکور تأکید کرده، هر تصمیمی که تل‌آویو امروز و قبل از انتخابات بگیرد بر شانس «بنیامین نتانیاهو» برای بازگشت به قدرت خواهد افزود و در آن زمان، رژیم اسرائیل هیچ امتیازدهی نخواهد داشت، امور به سمت بحرانی شدن می‌رود و احتمال جنگ بیشتر خواهد شد.

این منابع تصریح کردند، پاسخ حزب‌الله قاطع بوده و اعلام کرده انتخابات رژیم اسرائیل به حزب‌الله مربوط نیست و هویت نخست‌وزیر آینده این رژیم هیچ تغییر در اخطار این حزب و مهلت داده شده به وجود نخواهد آورد.

برآوردهای صهیونیستی حاکی از آن است که امکان حصول توافق در پرونده ترسیم مرزهای دریایی میان لبنان و فلسطین اشغالی تا ماه آینده میلادی (سپتامبر) ممکن است؛ این مطلب را روزنامه «هاآرتص» به نقل از منابع آگاه به مذاکرات غیرمستقیم میان دو طرف با میانجی‌گری «آموس هوچشتاین» اعلام کرد.

در همین ارتباط، کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی هم گزارش کرد، مقامات رژیم صهیونیستی تصمیم گرفته‌اند عملیات استخراج گاز از میدان «کاریش» را که بخشی از آن در منطقه مورد منازعه قرار دارد به بعد از ماه سپتامبر به تأخیر بیندازند. پیش‌تر مقامات صهیونیست اعلام کرده بودند در سپتامبر عملیات استخراج را آغاز خواهند کرد.

در ادامه این گزارش آمده، در کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی، تحولات در خصوص مذاکرات دریایی با لبنان مورد بررسی قرار گرفت و مقامات امنیتی ارشد این رژیم تأکید کردند در صورت عدم حصول توافق با لبنان در این خصوص، ممکن است تنش امنیتی چند روزه در مرزهای شمالی (مرز لبنان و فلسطین اشغالی) رخ دهد.

بر اساس گزارش مذکور، در این جلسه هشدارهای حزب‌الله در خصوص استخراج از کاریش نیز مورد بررسی قرار گرفت و تأکید شد، اگر نتیجه مذاکرات غیرمستقیم، عدم حصول توافق باشد و تل‌آویو استخراج گاز از کاریش را آغاز کند در صورتی که لبنان حق استخراج نداشته باشد، به وجود آمدن وضعیت انفجار، بالا خواهد بود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین