|
|
امروز: چهارشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۶
کد خبر: ۳۳۴۰۰۸
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۳
صادقی نیارکی گفت: آمایش سرزمینی کشور در بخش صنعت معدن و تجارت آماده شده و تا پایان ماه آینده تهیه و ابلاغ خواهد شد..


معاون امور صنایع وزارت صمت در بیست و دومین مراسم گرامیداشت روز صنعت و معدن در آذربایجان شرقی با اشاره به اولویتهای. دولت سیزدهم در وزارت صمت، گفت: طبق گزارش‌های آماری و پایش ۲۵ رشته فعالیت صنعتی، ۱۵ رشته دارای رشد مثبت در هفت ماهه سالجاری بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی تدبیر و امید به نقل از شاتا؛ مهدی صادقی نیارکی شامگاه پنجشنبه در این مراسم با تبیین شاخص های کلان صنعتی از تداوم رشد صنعتی در سه ماه ابتدای سال جاری خبرداد و گفت: برای تداوم روند افزایشی تولید راه اندازی واحدهای راکد و طرحهای نیمه تمام با پیشرفت ۸۰ درصد و ارتقا ظرفیت واحدهای نیمه فعال با ظرفیت پایین، در اولویت اقدامات قرار دارد.

وی با تبیین سیاست های حمایتی وزارت صمت از جامعه صنعتی کشور تصریح کرد: رشد ۴۸ درصدی ارزش صادرات در ۷ ماه سال جاری نسبت به سال گذشته نوید بخش تحقق هدفگذاری افزایش حداقل ۵ میلیارد دلاری صادرات امسال نسبت به سال ۹۹ می باشد.

معاون امور صنایع در ادامه با بیان اینکه وزارت صنعت معدن و تجارت از سال ۹۸ نهضت تعمیق ساخت داخل را آغاز کرده است، خاطرنشان کرد: در این طرح سهم هر استان از داخلی سازی نیاز صنایع و معادن به واردات مشخص شد که با ادامه این روند سهم استان آذربایجان شرقی بالغ بر ۸۰ میلیون دلار بود که خوشبختانه طی ۷ ماه گذشته محقق شد.

صادقی نیارکی ادامه داد: آمایش سرزمینی کشور در بخش صنعت معدن و تجارت آماده شده و تا پایان ماه آینده تهیه و ابلاغ خواهد شد..

گفتنی است در این مراسم باحضور معاون امور صنایع وزارت صمت، معاون قضایی دادستان کل کشور، استاندار و سایر مقامات استانی از چهره های صنعتی استان آذربایجان شرقی تقدیر شد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین