|
|
امروز: دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۰۳:۲۸
کد خبر: ۳۳۱۰۷۷
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۳

این روزها باتوجه‌به تب داغ سالم‌خواری بسیاری از ما در استفاده از موادغذایی، سعی می‌کنیم، انتخاب‌های سالم‌تری داشته باشیم. در آشپزی ما ایرانی‌ها، روغن، نقش اساسی دارد؛ درهر نوع پخت و پزی، ما سراغ روغن می‌رویم. با توجه به به ارزش غذایی و تاثیری که روغن مایع بر سلامتی ما دارد، این روزها، اغلب خانواده‌ها به کیفیت روغنی که استفاده می‌کنند، حساس هستند.

شما به‌عنوان مصرف کننده، وقتی برای خرید روغن مایع می‌روید، چه معیارهایی برای انتخاب روغن دارید؟

آیا روی بسته‌بندی روغن را می‌خوانید؟

آیا به مواد تشکیل دهند و کارخانه سازنده آن حساس هستید؟

آیا دنبال برند خاصی هستید که تا حد امکان رضایت شما را فراهم کند؟

این‌ها دغدغه‌های مهمی است که باید بتوانیم برای‌شان جواب‌های درست پیدا کنیم؛ اما تمام این پرسش‌ها، در دل یک پرسش بزرگ پنهان شده‌اند: کدام روغن است که می‌تواند به تمام خواسته‌ها و پرسش‌های من، در تامین سلامتی تمام افراد خانواده، جواب درست بدهد؟

وقتی به تمام افراد خانواده اشاره می‌کنیم، آیا پاسخ درستی برای این پرسش بزرگ وجود دارد؟ پاسخی که به سلامت هرچه بیشترغذای خانواده‌ای که در آن هم کودکان حضور دارند و هم میانسالان و گاه کهنسالان، کمک کند؟

شاید برای‌تان جالب باشد که بدانید بله؛ برای تمام پرسش‌های شما و برای تهیه یک غذای مطلوب و سالم برای تمامی اعضای خانواده، یک پاسخ درست وجود دارد؛ کارخانه روغن مارگارین، که هم آفتاب را به خانه شما هدیه می‌دهد و هم یاد و خاطره صبح‌های خروس خوان را در ذهن و قلب شما بیدار می‌کند.

 اما چرا آفتاب؟

زیرا این برند، که در شرکت مارگارین، تولید می‌شود، می‌تواند سلامتی را میهمان سفره‌های شما کند، فرقی هم نمی‌کند که چندساله باشید، یا حتی چه نوع بیماری خاصی داشته باشید. مارگارین، به ندا و نیاز قلب و جسم شما پاسخ می‌دهد و برای سلامت آن می‌کوشد؛ زیرا مارگارین، می‌داند که این روزها، تا چه حد مردم به نوع اسید چربی که مصرف می‌کنند، حساس شده‌اند، اسید چربی که بتواند سلامت قلب و عروق ما را در بهترین حالت خود حفظ کند.

مارگارین، در تهیه محصولات خود به اسیدهای چرب با ترانس پائین، به اندازه خود شما حساس است و برای‌تان روغن‌هایی تدارک می‌بیند که حاوی اسید چرب امگا 9 و امگا 3 باشد. پس برای رسیدن به این نوع اسیدهای چرب، به سراغ تهیه روغن‌های گیاهی می‌رود؛ گیاهانی که مانند کلزا و کانولا.

 شما می‌توانید هم برای پخت و پز، و هم برای سرخ کردن، از روغن‌های کلزا و کانولا استفاده کنید، به این ترتیب دیگر جایی برای نگرانی سلامت تک تک افراد خانواده نمی‌ماند.

کره گیاهی مارگارین   

اما داستان خورد و خوراک خانواده، در این‌جا تمام نمی‎‌‌شود؛ چون بچه‌های ما عاشق کره و مربا هستند. در این مورد هم مارگارین، حساب همه‌چیز را کرده است؛ با خیال راحت دست به کار شوید و با کره گیاهی آفتاب، روز فرزندان خود را روشن‌تر از همیشه کنید تا درخشش سلامتی را در چشمان آنان ببینید.

بچه‌های ما دیگر چه دوست دارند؟

کیک؟ بیسکوئیت؟ شیرینی؟

خوب معلوم است که مادرها همیشه به فکر نیم چاشت فرزندان خود هستند، نیم چاشتی که انرژی لازم را در ساعات مختلف روز برای آنان فراهم کند. اما بچه‌ها برای میان وعده‌ها، دنبال تنوع هستند و تنوع برای آن‌ها یعنی خوراکی‌های خوشمزه و ترجیحا شیرینی که طعم خوبی داشته باشند. مادرها اما تنها به دنبال طعم خوب نیم چاشت‌ها و میان وعده‌های شیرین و خوشمزه نیستند، آن‌ها می‌خواهند کیک و بیسکوئیت و شیرینی که برای فرزندان‌شان تهیه می‌کنند، علاوه بر داشتن طعم خوب، از مواد سالمی هم تهیه شده باشد.

 پس مامان‌های مهربان، دست به کار شوید و با کره و روغن گیاهی کلزا و کانولای آفتاب، با بچه‌ها دور میز آشپزخانه جمع شوید و در کنارهم کیک‎‌ها و شیرینی‎های خوشمزه درست کنید، بگذارید آفتابِ مارگارین، در هر ساعت از روز، به خانواده شما گرما و روشنی هدیه کند. 

منبع:فراز
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین