|
|
امروز: يکشنبه ۰۳ تير ۱۴۰۳ - ۰۲:۲۰
کد خبر: ۳۶۲۱۲۸
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۰
بر این اساس با توجه به اینکه ماه مبارک رمضان با تعطیلات عید نوروز مصادف شده، باید تمامی رستوران ها، کافه ها و مراکز عرضه غذا از ارائه هر گونه خدمت در ملاعام خودداری کنند و در شرایط خاص، غذا به صورت بیرون بر و سرد عرضه شود.


استاندار البرز با تاکید بر ضرورت اجرای قانون و دستورالعمل ها در اصناف و اتحادیه ها، گفت: اصناف باید به قوانین خود در حوزه نظارت بر فعالیت صنوف و احکام شرعی، اشراف و نسبت به رعایت آن اهتمام ویژه ای داشته باشند، از این رو، ممانعت از ورود افراد فاقد حجاب در مراکز گردشگری، تفریحی و تفرجگااهی الزامی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، مجتبی عبداللهی در جلسه ویژه ماه مبارک رمضان و قرارگاه حجاب و عفاف استان که روز چهارشنبه در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد، ضمن تبریک سال نو و همچنین آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان، افزود: در ماه میهمانی خدا قرار داریم و مردم شریف و روزه دار استان انتظار به حقی در راستای رعایت چهره روحانی و مقدس این ماه دارند.

وی ادامه داد: بر این اساس با توجه به اینکه ماه مبارک رمضان با تعطیلات عید نوروز مصادف شده، باید تمامی رستوران ها، کافه ها و مراکز عرضه غذا از ارائه هر گونه خدمت در ملاعام خودداری کنند و در شرایط خاص، غذا به صورت بیرون بر و سرد عرضه شود.

عبداللهی گفت: با توجه به توضیحات رییس محترم اتاق اصناف استان مقرر شد که تمامی کافه ها، رستوران ها، اغذیه فروشی ها، بستنی فروشی و... از اذان صبح تا اذان مغرب از ارائه خدمات خودداری کنند.

وی افزود: همچنین اغذیه فروشی های داخل بوستان ها توسط شهرداری ها، رستوران ها در مراکز گردشگری نیز مشمول این قوانین هستند و ادارات و نهادهای مربوطه مکلف به نظارت و اعمال قانون هستند.

استاندار البرز گفت: مراکز تجاری، تفریحی، تفرجگاهی و گردشگری باید در نهایت احترام به شهروندان قانونمدار از ورود افرادی که کشف حجاب کرده اند جلوگیری کنند.

حصاری رییس اتاق اصناف استان نیز در این نشست متعهد شد که نظارت جدی بر روند امور صنوف بویژه مراکز عرضه غذا صورت می گیرد و رعایت حجاب و عفاف توسط فروشندگان و ممانعت از افرادی که کشف حجاب کرده اند در مراکز تجاری انجام می شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید