|
|
امروز: شنبه ۱۲ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۲:۳۴
کد خبر: ۳۵۸۶۳۶
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۳

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، ایران را صادر کننده عمده بی‌ثباتی در جهان خواند. این اظهارات پرایس در واکنش به نامه جمهوری اسلامی به شورای سازمان ملل است که در آن گفته:« اسرائیل خطری برای صلح و امنیت بین‌المللی و منطقه است.»

سخنگوی وزارت خارجه، در پاسخ به سؤال خبرنگاری در این رابطه گفت: «شنیدن این چنین مطالبی از تهران بسیار جالب است. در واقع این ایران است که خطری برای صلح و امنیت منطقه است و می‌شود این را در بسیاری از فعالیتهایشان در زمینه‌های مختلف دید.برنامه هسته‌ای را به سرعت پیش می‌برد، کماکان در صدر فهرست صدور تروریسم در جهان است ، همچنان از گروههایی که ثبات منطقه را برهم می‌زنند حمایت می‌کند و توسعه برنامه موشکهای بالستیک‌اش هم ادامه دارد. شنیدن این که به غیر از خود، دیگری را به چنین اعمالی متهم می‌کند، برای ما قابل قبول نیست. »

امیر سعید ایروانی، سفیر و نماینده دائم ایران در واکنش به اظهارات اخیر مقامات رژیم صهیونیستی در نامه ای به دبیر کل و رئیس دوره ای شورای امنیت گفت: تحقیقات اولیه نشان می دهد که رژیم صهیونیستی مسئول حمله تروریستی به مجموعه کارگاهی وزارت دفاع در شهر اصفهان است و اقدام این رژیم، نقض قوانین بین المللی و محکوم است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید