|
|
امروز: شنبه ۱۲ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۱:۴۱
کد خبر: ۳۵۸۴۹۵
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۷
در کنفرانس مطبوعاتی مشترک بلینکن با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل، نیز موضوع کمک به اوکراین بار دیگر مطرح شد.

منابع اسرائیلی از آشکار شدن نشانه‌های تنش دیپلماتیک میان روسیه و اسرائیل در پی مواضع مسکو در قبال تنش در سرزمین‌های اشغالی خبر دادند.

به گزارش ایسنا، به نقل از «الجزیره»، روسیه نه تنها تیراندازی یک فلسطینی در بیت‌المقدس را که به کشته شدن ۱۰ شهرک‌نشین اسرائیلی انجامید، محکوم نکرد، بلکه آن را به اقدامات اسرائیل در جنین مربوط دانست.

«سرگی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه، روز یکشنبه از فلسطینیان و اسرائیلی‌ها خواست از تشدید تنش خودداری کنند.

در این راستا، نشریه «یدیعوت آحارونوت» تأکید کرد که این مواضع روسیه موجب خشم تل‌آویو شده و در این باره مقامات اسرائیل اظهار کرده‌اند که مقایسه حمله به جنین با حمله در بیت‌المقدس نادرست است.

همزمان، «الی کوهن» وزیر امور خارجه اسرائیل، به «آنتونی بلینکن»، وزیر امور خارجه امریکا، گفت که تصمیم دارد در آینده نزدیک به کی‌یف سفر کند. این سفر در زمانی انجام می‌شود که آمریکا فشارهای خود بر اسرائیل را برای ارسال سلاح به اوکراین افزایش داده است.

کوهن در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با بلینکن گفت که چند روز پیش با وزیر امور خارجه اوکراین گفت‌وگوی تلفنی داشته است و افزود که سفارت اسرائیل در کی‌یف تا چند هفته آینده فعالیت خود را از سر می‌گیرد.

او افزود که تا چند روز آینده «اولین وزیر امور خارجه کشورهای خاورمیانه» خواهد بود که به کی‌یف می‌رود.

در کنفرانس مطبوعاتی مشترک بلینکن با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل، نیز موضوع کمک به اوکراین بار دیگر مطرح شد.

به نقل از میدل ایست نیوز، اسرائیل تاکنون از بیم «واکنش شدید مسکو» به همکاری با کشورهای غربی در حمایت تسلیحاتی از اوکراین حاضر نشده است.

این در حالی است که اسرائیل و روسیه علاوه بر روابط اقتصادی، در عالی‌ترین سطوح با یکدیگر در سوریه هماهنگی امنیتی دارند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید