|
|
امروز: جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۳
کد خبر: ۳۵۵۶۹۲
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۶
یک منبع رسمی در وزارت برق مصر گفت: کار حفاری برای ریختن پایه‌های بتنی به منظور ساخت دکل‌های انتقال برق جهت اتصال برق میان مصر و عربستان آغاز شده است. این اقدامات همزمان با بتن ریزی طرف سعودی انجام می‌شود.


شرکت انتقال برق مصر عملیات میدانی ایستگاه ترانسفورماتور "بدر" را که برای اجرای خط اتصال برق بین مصر و عربستان در حال ساخت است، آغاز کرده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، یک منبع رسمی در وزارت برق مصر گفت: کار حفاری برای ریختن پایه‌های بتنی به منظور ساخت دکل‌های انتقال برق جهت اتصال برق میان مصر و عربستان آغاز شده است. این اقدامات همزمان با بتن ریزی طرف سعودی انجام می‌شود.

وی افزود، این پروژه تبادل ۳۰۰۰ مگاوات برق بین دو کشور را در زمان اوج مصرف فراهم می‌کند و بزرگترین پروژه اتصال برق در کل منطقه محسوب می‌شود.

این منبع افزود، بررسی طراحی خطوط هوایی و کابل‌های دریایی پروژه اتصال برق بین مصر و عربستان به پایان رسیده است و پروژه در حال حاضر در مرحله ارائه سفارشات تامین لوازم برای شروع ساخت قرار دارد.

به گفته این منبع، قرار است ولتاژ برق به این ایستگاه در ماه مه ۲۰۲۵ انجام شود.

منبع مذکور گفت، اجرای این پروژه از زمان امضای قرارداد در ماه اکتبر آغاز شده است و ساخت مرحله اول آن ۳۶ ماه از تاریخ امضای قرارداد طول می‌کشد و برای مصر نزدیک به هشت میلیارد پوند هزینه دارد.ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین