|
|
امروز: چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۴:۴۴
کد خبر: ۳۵۵۵۵۶
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۰۳:۱۸
یکی از جذابیت‌های اصلی جام جهانی به صحنه‌هایی است که طرفداران فوتبال رقم می‌زنند؛ گاه این صحنه‌ها در زمین بازی و یا جایگاه تماشاگران با ژست‌های دست جمعی یا تک نفره رقم می‌خورد و گاه با طراحی لباس و گریم‌هایی که روی صورتشان نقش بسته است.
در هر دوره از جام جهانی، عکاسان زیادی از رسانه‌های مختلف جهان حاضر می‌شوند تا این رویداد بزرگ جهانی را از زوایای مختلف به تصویر بکشند. عکاسان می‌توانند با کمی دقت و تیزبینی با چاشنی شانس تصاویری را به ثبت برسانند که برای همیشه اسم و رسمی برای آنها رقم بزند؛ حال این تصاویر می‌تواند از غم و شادی بازیکنان یا تماشاگران باشد یا حال و هوای جام جهانی، شهر، کافه و حتی رستوران‌هایی که در اطراف زمین بازی وجود دارند.

یکی از جذابیت‌های اصلی جام جهانی به صحنه‌هایی است که طرفداران فوتبال رقم می‌زنند؛ گاه این صحنه‌ها در زمین بازی و یا جایگاه تماشاگران با ژست‌های دست جمعی یا تک نفره رقم می‌خورد و گاه با طراحی لباس و گریم‌هایی که روی صورتشان نقش بسته است.

همچنین در شرایطی که فیفا بر پرهیز از شعارهای غیرفوتبالی به هنگام تماشای مسابقات فوتبال تاکید دارد اما رویداد بزرگی مانند جام جهانی برای عده ای کاربردهای دیگری هم دارد؛ کاربردهایی از جنس اعلام وجود یا اعتراض به تبعیض نژادی، جنسیتی، محیط زیست و ... که اتفاقا سوژه و خوراک خبری رسانه‌های مختلف در جهان است.

در همین راستا در ادامه نگاهی خواهیم داشت به برخی از تصاویری که دوربین عکاسان رسانه‌های مختلف جهان به ثبت رسانده‌اند. با این توضیح که اغلب این عکس ها با محوریت فوتبال اما پشت به مستطیل سبز و جریان معمول بازی به ثبت رسیده اند.

حضور طرفداران کشورهای مختلف در قطر (نویورک تایمز)
عکس طرفداران تیم ملی آرژانتین در داخل ورزشگاه قبل از بازی/ هواداران امیدوار بودند که این تیم بتواند باخت فاجعه خود به عربستان را در اولین بازی در این مسابقات جبران کند.
لوئیس سوارز اروگوئه‌ای پس از حذف تمیش از جام جهانی ناراحت به نظر می‌رسد. محتمل این آخرین حضور او در جام جهانی محسوب می شود.
طرفداران تیم فوتبال انگلیسی در یک بازار سنتی قطری در حالی که لباس سنتی این کشور را به تن دارند در این عکس دیده می شوند. آنها در روزی که تیمشان مقابل ولز بازی داشت، رو به دوربین موبایل ژست گرفته‌ و سلفی می گیرند، بی خبر از اینکه عکاس خبری هم در حال ثبت تصویر آنهاست. (گاردین)
جدال بازیکنان استرالیا و دانمارک بر سر توپ (گاردین)
یک تماشاگر استرالیایی که به مقابل استادیوم الجنوب رسیده است. (گاردین)
بازیکنان آلمان قبل از آغاز بازی نخست خود در جام جهانی، دهان خود را به نشانه اعتراض به برخی رویکردهای کشور میزبان (قطر) برای عکس تیمی خود پوشانده بودند. (سی ان ان)
هواداران سنگال در دیدار مقابل قطر حضور دارند. تیم فوتبال سنگال به شیرهای ترانگا ملقب است. (سی ان ان)
یکی از هواداران بلژیک پس از بازی مقابل کرواسی ناراحت به نظر می‌رسد. (سی ان ان)
یکی از طرفداران کاستاریکا به بازی تیم کشورش در مقابل ژاپن واکنش نشان می‌دهد. (رویترز)
واکنش یکی از طرفداران مکزیک به بازی تیمشان در مقابل عربستان. (رویترز)


هواداران در حاشیه جام جهانی (نویورک تایمز)
منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین