|
|
امروز: جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۲:۱۲
کد خبر: ۳۵۵۳۷۱
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۴
طبق آمار بین المللی میزان امید به زندگی که میانگین طول عمر انسان را نشان می‌دهد پیش از انقلاب ۵۴ سال بوده و درحال حاضر همتراز کشورهای پیشرفته دنیا به ۷۶ سال رسیده که نشان دهنده دسترسی مردم به درمان و آب آشامیدنی سالم و تغذیه مناسب است. و اما شعار آزادی؛ این شعار به معنی واقعی در جمهوری اسلامی ایران اعمال شد.


یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: شما کجای دنیا را سراغ دارید دانشجویان با رهبران و روسای جمهور کشورها حداقل سالی یک بار بدون لکنت‌ زبانی صحبت‌های خود را بیان کنند.

به گزارش ایسنا، ابوالفضل ابوترابی در نطق میان دستور خود درجلسه علنی امروز مجلس، بیان کرد: این روزها شعار بعضی‌ها زن، زندگی، آزادی شده است. شعاری که جمهوری اسلامی ایران نه در شعار بلکه در عمل آن را اجرا  کرد. طبق آمار بین المللی قبل از انقلاب شکوهمند کشورمان، میزان سواد زنان کشور ۵۴ درصد بوده و درحال حاضر به ۸۷ درصد رسیده است و ۵۲ درصد دانشجویان دانشگاه‌های کشور را دختران تشکیل می‌دهند و اولین کشور از  لحاظ سواد آموزی دختران در کوتاه ترین زمان جمهوری اسلامی ایران است.

وی در ادامه اظهار کرد: طبق آمار بین المللی میزان امید به زندگی که میانگین طول عمر انسان را نشان می‌دهد پیش از انقلاب ۵۴ سال بوده و درحال حاضر همتراز کشورهای پیشرفته دنیا به ۷۶ سال رسیده که نشان دهنده دسترسی مردم به درمان و آب آشامیدنی سالم و تغذیه مناسب است. و اما شعار آزادی؛ این شعار به معنی واقعی در جمهوری اسلامی ایران اعمال شد، اول انقلاب که رفراندوم به جمهوری اسلامی ایران با بیش از ۹۸ درصد رای و در سال ۱۳۶۸ رای مجدد به قانون اساسی و به طور میانگین یک انتخابات برگزار شد و همچنین پاسخگویی مسئولین تراز اول و انتقاد از مسئولین که در کمتر جای دنیا وجود دارد، مستند صحبت‌های من انتقاد و بیان کاملا آزاد دانشجویان با رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: شما کجای دنیا را سراغ دارید که دانشجویان با رهبران و روسای جمهور کشورها حداقل سالی یک بار بدون لکنت‌ زبانی صحبت‌های خود را بیان کنند. اگر حرف من را قبول ندارید در اینترنت جست و جو کنید و جلسات رهبری را با دانشجویان ببینید و با سایر کشورها مقایسه کنید. موضوع دوم سعی و تلاش دولت جهت رفع مشکلات است، دولت جدید در یک سال گذشته اقدامات امیدوارکننده خوبی انجام داده، تولید ۶ هزار مگاوات برق تنها در بازه زمانی یک ساله رکوردی بین المللی است که باعث شد امسال در منزل قطعی برق نداشته باشیم. عضویت در سازمان شانگهای که کار بسیار مهم زیرساختی برای تعامل با جهان و قدرتمند شدن با پیمان‌های بین المللی با سایر ابرقدرت های جهان است.

وی در ادامه تاکید کرد: شروع پر قدرت و با انگیزه تولید یک میلیون مسکن اقدام زمان بر و بسیار ضروری است که علاوه بر ایجاد اشتغال کم کاری دولت قبل را جبران می‌کند. بسیاری از مستاجران را خانه دار می‌نماید. تعامل با کشورهای همسایه با دیپلماسی فعال انرژی که یک نمونه کوچک آن اخذ طلبمان از عراق و وارد کردن گاز از ترکمنستان است، صادرات نفت با استفاده از پالایشگاه‌های ونزوئلا و جبران کسری ۵۴۰ هزار میلیارد تومانی سال قبل که به این دولت ارث رسیده بود و برخی از کارشناسان نظر می‌دادند که دولت آقای رئیسی با این کسری بودجه توان پرداخت عیدی و حقوق پایان سال را نخواهد داشت و یکی از سران فتنه اعلام کرده بود با این مشکلات دولت جدید تا ۶ ماه بیشتر دوام نخواهد آورد و بعد ما تخریب این دولت را شروع می‌کنیم. به کوری چشم ایادی نفوذی، دولت حقوق و عیدی سال ۱۴۰۰ را نیز پرداخت کرد.

ابوترابی با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۱ از دولت قبل بدهی ۱۸۰ هزار میلیارد تومانی باز به این دولت ارث رسیده که درحال بازپرداخت آن است، بیان کرد: برای اولین بار صادرات غیر نفتی از واردات پیشی گرفت که حکایت از تعامل با سایر کشورها دارد. توان فضایی ما که در دولت قبل به صفر رسیده بود و بسیاری از نخبگان فضایی کشور به لحاظ عدم فعالیت از کشور خارج شدند در این دولت با قدرت مجددا شروع به کار کرده اند که مستند من در این ایام چند آزمایش ماهواره و ماهواره بر است که با چشمانمان دیدیم و چه دلگرمی خوبی برای نخبگان در این عرصه شد.

این عضو کمیسیون امور داخلی در ادامه خطاب به خاندان بارزانی و مسئولین اقلیم کردستان عراق، عنوان کرد: واقعا بی چشم و روتر از شما در این عالم کسی وجود ندارد، شما جان، پست و مقامتان را مدیون حاج قاسم و جمهوری اسلامی ایران هستید ولی امروزه  پناه‌گاه مخالفان و تجزیه طلبان ایران شده اید. به لحاظ نوع حکمرانی در نوع جمهوری اسلامی ایران ما کشوری تمرکزگرا هستیم که این تمرکز گرایی باعث مشکلات زیادی شده که در قانون و طرح مدیریت جامع شهری به سمت تمرکز زدایی پیش می‌رویم. در اصول قانون اساسی به خوبی به تفویض اختیار و انجام امورات محلی توسط پارلمان محلی تاکید شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین