|
|
امروز: چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۳
کد خبر: ۳۵۵۲۷۶
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۰۰:۵۲
بلافاصله بعد از آغاز دوباره جریان بازی، ژائو فلیکس در موقعیت مناسبی در آستانه محوطه جریمه اروگوئه صاحب توپ شد اما شوت محکم او به کنار دروازه برخورد کرد و به اوت رفت.

دیدار اروگوئه و پرتغال با پیروزی ۲ بر صفر یاران رونالدو به پایان رسید تا این تیم، سومین تیم حاضر در یک هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ باشد.

به گزارش ایسنا، در دیدار دوم مرحله گروهی گروه H جام جهانی قطر، دو تیم اروگوئه و پرتغال برابر هم به میدان رفتند که گزارش این دیدار را در زیر می‌خوانید:

اروگوئه صفر - پرتغال ۲
داور: علیرضا فغانی (ایران)
ورزشگاه: لوسیل
گل: برونو فرناندز (۲ گل)
کارت زرد: رودریگو بنتانکور و ماتیاس اولویرا از اروگوئه، روبن نوس، روبن دیاس و ژائو فلیکس از پرتغال
کارت قرمز : -

ترکیب اروگوئه: سرخیو روکت (دروازه‌بان)، سباستین کواتس، دیگو گودین (۶۲- فاکوندو پیستری)، خوزه ماریا خیمنس،‌ گیرمو وارلا، فدریکو والورده، ماتیاس وسینو (۶۲- دی‌آراسکائتا)، ماتیاس اولیویرا (۸۶- وینا)، رودریگو بنتانکور، ادینسون کاوانی (۷۳- سوارس) و داروین نونیز (۷۳- مکسی گومز).

ترکیب پرتغال: دیگو کاستا (دروازه‌بان)، روبن دیاز، په‌په، ژائو کانسلو، نونو مندش (۴۲- رافائل گررو)، برناردو سلیوا، روبن نوس (۶۹- رافائل لیائو)، ویلیام کاروالیو (۸۲- متئوس نونیس)، برنو فرناندز، ژائو فلیکس (۸۲- پالینیا) و کریستیانو رونالدو (۸۲- گونچالو راموس).

نیمه نخست

بازی ساعت ۲۲:۳۰ با سوت علیرضا فغانی آغاز شد.

در ۱۰ دقیقه ابتدایی بازی متعادل بود و دو تیم سعی در محک زدن یکدیگر داشتند.

در دقیقه ۱۱، کرنر ارسالی بازیکنان اروگوئه داخل محوطه جریمه پرتغال با ضربه سر خیمنس همراه شد اما توپ از بالای دروازه به بیرون رفت.

تا دقیقه ۳۰، فرصت جدی روی دروازه‌ها رخ نداد و بازیکنان دو تیم با حملا نصفه و نیمه سعی به نزدیک شدن به دروازه یکدیگر داشتند.

در دقیقه ۳۳، حرکت انفرادی بنتانکور با عبور این بازیکن از ۳ مدافع پرتغال همراه شد اما در موقعیت تک به تک توپ را از دست داد و کاستا به خوبی مانع از باز شدن دروازه تیمش شد.

بازی در ۱۵ دقیقه پایانی بازی، موقعیت حساسی نداشت تا دو تیم بدون گل زده به رختکن بروند.

نیمه دوم

نیمه دوم دیدار پرتغال و اروگوئه با سوت علیرضا فغانی آغاز شد.

دقیقه ۵۰؛ بازی به دلیل ورود یک جیمی‌جامپ به زمین متوقف شد.

بلافاصله بعد از آغاز دوباره جریان بازی، ژائو فلیکس در موقعیت مناسبی در آستانه محوطه جریمه اروگوئه صاحب توپ شد اما شوت محکم او به کنار دروازه برخورد کرد و به اوت رفت.

در دقیقه ۵۴، ارسال برونو فرناندز با تاثیرگذاری رونالدو وارد دروازه اروگوئه شد تا پرتغال با یک گل پیش بیفتد. البته دقایقی بعد این گل به نام فرناندز ثبت شد.

در دقیقه ۷۵، شوت مکسی لوپز از بیرون از محوطه جریمه به تیر دروازه پرتغال برخورد کرد و برگشت داده شد.

در دقیقه ۷۸، توپ ارسالی بازیکنان اروگوئه از روی ضربه ایستگاهی به سوارس رسید که شوت کاپیتان اروگوئه از کنار دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۹۰، برونو فرناندز تلاش داشت با رد دادن توپ از بین پاهای خیمنس وارد محوطه جریمه شود که خیمنس با دست مسیر توپ را تغییر داد. VAR به کمک فغانی رسید و پنالتی را به سود پرتغال اعلام کرد. فرناندز پشت توپ ایستاد و آن را تبدیل به گل کرد.

در اوقات تلف شده پرتغال می‌توانست توسط فرناندز به گل سوم برسد که دروازه‌بان اروگوئه توپ را به کرنر فرستاد. او دقایقی بعد توپ را به تیر دروازه اروگوئه هم زد و نتوانست هت‌تریک کند.

با این نتیجه پرتغال ۶ امتیازی شد و از گروهش صعود کرد. غنا با ۳ امتیاز در رده دوم قرار دارد و اروگوئه و کره‌جنوبی با یک امتیاز در رده‌های سوم و چهارم قرار دارند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین