|
|
امروز: پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۴
کد خبر: ۳۵۱۳۶۶
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۴۰۱ - ۰۲:۵۱
موشک سامانه رضوان نیز بالستیک با سوخت مایع و تک مرحله ای است.برد عملیاتی آن ۱۴۰۰ کیلومتر بوده و نوع سرجنگی آن جداشونده شدید الانفجار است. پرتاب از انواع سکوهای ثابت و متحرک با دو نوع هدایت ضربه سخت و دقت اصابت از قابلیت های این سامانه است.

فارس : مراسم رژه نیروهای مسلح کشورمان به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس امروز در تهران و سایر شهرهای کشورمان برگزار شد.

برخی تجهیزت نظامی جدید در مراسم رژه امروز نیروهای مسلح کشورمان در حرم مطهر امام خمینی(ره) رونمایی شد.

مراسم رژه نیروهای مسلح کشورمان به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس امروز در تهران و سایر شهرهای کشورمان برگزار شد.

این مراسم در تهران در جوار حرم مطهر امام خمینی(ره) و با حضور سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح و سایر فرماندهان ارتش، سپاه و نیروی انتظامی برگزار شد.

پس از سخنرانی سرلشکر باقری، رژه نیروهای مسلح آغاز شد. ایتدای یگان های پیاده ارتش، سپاه، بسیج و نیروی انتظامی رژه رفتند. در ادامه انواع تجهیزات نیروهای مسلح از جمله انواع تانک ها، نفربرها، توپ ها، موشک ها، پهپادها، سامانه های پدافندی، سامانه های رادرای، از مقابل جایگاه عبور کردند.

تجهیزات رونمایی شده

در این مراسم سامانه موشکی پدافند هوایی دزفول، سامانه راداری قدس، سامانه موشکی خیبرشکن، سامانه موشکی رضوان برای اولین بار رونمایی شدند.

حداکثر برد سامانه موشکی پدافند هوایی دزفول ۲۴ کیلیومتر و حداکثر ارتفاع آن ۶ کیلومتر است. این سامانه قابلیت درگیری با اهداف ارتفاع کم را داشته و می تواند همزمان ۲ موشک را به سمت ۲ هدف هدایت کند.

حداکثر برد آشکارسازی سامانه راداری قدس ۳۵۰ کیلومتر، حداکثر ارتفاع آشکارسازی آن ۳۰ کیلومتر است و می تواند ۵۰۰ هدف ارتفاع کم را ردگیری کند.

موشک سامانه موشکی خیبرشکن، از نوع بالستیک با سوخت جامد است. برد عملیاتی آن ۱۴۵۰ کیلومتر بوده و دارای قابلیت هدایت، کنترل و ناوبری هوشمندانه و دقیق سرجنگی تا انتهای مسیر است.

موشک سامانه رضوان نیز بالستیک با سوخت مایع و تک مرحله ای است.برد عملیاتی آن ۱۴۰۰ کیلومتر بوده و نوع سرجنگی آن جداشونده شدید الانفجار است. پرتاب از انواع سکوهای ثابت و متحرک با دو نوع هدایت ضربه سخت و دقت اصابت از قابلیت های این سامانه است.
سایر تجهیزات حاضر در رژه

در رژه یگان‌های محمول نیروی زمینی ارتش پهپادهای مهاجر۶، مهاجر۴، مهاجر نوین، یسیر، آرش، ابابیل۴ و رعد ۸۵ به نمایش درآمد. همچنین بمب‌های دامی قائم ۱ و قائم ۵ به نمایش گذاشته شد. خودروهای کیان +۶۰۰، کیان ۵۰۰، تاکتیکی توپکش ۶*۶ کیان، شناسایی رزمی صیاد حامل مجهز به سلاح اخگر، ضدگلوله رویین تن و تانک‌های ذوالفقار نسل ۳، تیام از دیگر تجهیزاتی بودند که رژه رفتند.

همچنین توپ ۵۷ میلی‌متری دو لول چرخدار بهمن، ربات نذیر، ربات کاراکال، سامانه انتشار دود چند پارامتری، آمبولانس زرهی، سامانه‌های سیار رادیولوژی، اتاق عمل، آزمایشگاه، ICU، دندان‌پزشکی، موشک ۳۶۰ به همراه متعلقات، موشک فجر ۵ و لانچر ۱۲ ریل بلند و لانچر پی ال ۱۰۰ نیز از مقابل جایگاه عبور کردند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین