|
|
امروز: دوشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۰۰:۴۵
کد خبر: ۳۴۸۴۵۹
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۵

همشهری آنلاین : قائم مقام و دبیر ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور گفت: قبولی رشته روانشناسی با رتبه زیر ۳ هزار، در سال ۱۳۹۹، ۱۹ درصد از ۷ دهک پایین و ۸۱ درصد از سه دهک بالا بودند. همچنین دانش‌آموزان ورودی به دانشگاه‌ها برتر، در سال ۱۴۰۱ از میان ۴۰ نفر رتبه‌های برتر، فقط یک نفر از مدرسه دولتی بود.

دکتر منصور کبگانیان در نشست خبری با موضوع ماده واحده تکمیل و اصلاح موادی از سیاست‌ها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی که در ساختمان شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد، گفت: در دهه‌های قبل تنها راه برقراری عدالت با توجه به جمعیت زیاد داوطلبان و نبود فناوری‌های نو، "کنکور" بود. بنابراین ما از برگزاری کنکور در  چند دهه قبل دفاع می‌کنیم. چون راهی جز رقابت تستی وجود نداشت.

وی با اشاره به نگرانی‌های به وجود آمده در زمینع رقابت داوطلبان برای ورود به دانشگاهها طی ۱۰ سال اخیر، توضیح داد: این نگرانی‌ها در نقشه جامع علمی کشور انعکاس پیدا کرد و ساماندهی کنکور در آن  تصریح شد.

قائم مقام و دبیر ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور  خاطر نشان کرد: در این سند کلیدواژه‌ای که به کار رفت "کنکور" نبود و به جای آن از عنوان سنجش و پذیرش استفاده شد.

البته مصوباتی مجلس شورای اسلامی داشت که ترجیح دادیم حالا که مجلس به ابن موضوع ورود کرده ، کار را عقب بیندازیم ولی مصوبات مجلس شورای اسلامی اجرایی نشد ولی این آمار و گزارش‌ها در جلسات نقشه راهبری ادامه داشت.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین