|
|
امروز: دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۳
کد خبر: ۳۴۵۹۵۰
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۱ - ۰۱:۲۶


ایرنا: جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد که واشنگتن در سفر منطقه‌ای جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا به منطقه به دنبال ایجاد سپر دفاعی موشکی نیست.

جیک سالیوان مشاور امنیت ملی دولت بایدن روز سه شنبه این مطلب را در گفتگو با خبرنگاران در خصوص اهداف سفر بایدن به منطقه غرب آسیا (خاورمیانه) و اینکه آیا آمریکا به دنبال ایجاد یک ائتلاف منطقه ای با شرکت کشورهای عرب و اسرائیل برای مقابله با توان موشکی ایران است، بیان کرد.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید افزود: من در این خصوص شما را به مرکز فرماندهی سنتکام ارجاع می دهم. ما در این سفر به دنبال ایجاد یک سپر دفاعی موشکی نیستیم.

وی در عین حال مدعی شد: البته یکپارچگی و همکاری عمیق‌تر میان همه کشورهای منطقه در برابر تهدید ایران از جمله تهدید موشکی این کشور، اولویت واقعی این دولت آمریکا است و ما انتظار داریم هنگام سفر رئیس جمهوری به منطقه این مساله را دنبال کنیم.

بر اساس اعلام کاخ سفید، جو بایدن در اولین سفرش به عنوان رئیس جمهور آمریکا به خاورمیانه، در تاریخ ۱۳ تا ۱۶ جولای (۲۲ تا ۲۵ تیر ماه) به این منطقه و مشخصا اسرائیل، کرانه باختری و عربستان سفر خواهد کرد.

بنی گانتس وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در ادامه رجزخوانی‌های سران این رژیم مدعی تشکیل ائتلافی برای مقابله با ایران شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین