|
|
امروز: دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۵
کد خبر: ۳۴۵۶۷۰
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۹


معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی ۱۳ بیمار مشکوک به وبا در کردستان خبر داد و گفت: همه این افراد سابقه مسافرت و تردد به اقلیم کردستان عراق داشته‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی تدبیر و امید به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، فرزام بیدارپور از شناسایی 13 بیمار مشکوک به وبا در کردستان خبر داد و اظهار داشت: تاکنون یک بیمار در سنندج، یک بیمار در سقز، یک بیمار در کامیاران، یک بیمار در بانه و 9 بیمار در مریوان شناسایی و مورد آزمایش قرار گرفته‌اند.

وی افزود: نمونه‌های این افراد مشکوک جهت تأیید قطعی به آزمایشگاه مرجع کشور ارسال شده که پس از اعلام نتیجه قطعی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه همه این افراد سابقه مسافرت و تردد به اقلیم کردستان عراق داشته و در حال حاضر این بیماری در آنجا شایع است، تصریح کرد تمام اطرافیان و افرادی که با این موارد مشکوک در ارتباط بوده‌اند، تحت رصد قرار دارند.

وی ضمن تأکید به رعایت توصیه‌های مهم بهداشتی شامل شستشوی مرتب دست‌ها، سالم سازی سبزیجات و میوه‌ها بر اساس دستورالعمل‌های بهداشتی اعلام کرد: شهروندان در صورت استفاده از منابع آب غیر از سیستم لوله‌کشی از جمله چشمه و چاه، حتماً نسبت به جوشاندن آن در حدود سه دقیقه اقدام کنند.

بیدارپور یادآور شد: شهروندان در صورت بروز علائم وبا که شامل اسهال حاد آبکی اغلب بدون دل درد ولی غالباً همزمان با استفراغ است، بلافاصله به مراکز بهداشتی درمانی مراجعه کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین