|
|
امروز: چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۸
کد خبر: ۳۴۴۱۶۵
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۴

مهر: منابع خبری افغانستان از وقوع حمله ای انتحاری با هدف سوءقصد به جان سرپرست وزارت دفاع طالبان در ولایت ننگرهار خبر دادند که سخنگوی طالبان این مسئله را تکذیب کرد.

به گزارش افق، منابع آگاه خبر دادند که سرپرست وزیر دفاع طالبان امروز شنبه هدف یک حمله انتحاری در ولایت ننگرهار قرار گرفته است.

منابع مذکور اعلام کردند که ملامحمد یعقوب مجاهد سرپرست وزارت دفاع طالبان از این حمله انتحاری جان سالم به در برده، اما برخی از افراد همراه وی کشته شده‌اند.

چند روز پیش نیز «جبهه ملی آزادگان افغانستان» ادعا کرد که طی حمله ای در کابل که آن را «جانبازانه» خواند، چند تن از مقام‌های طالبان کشته شده‌اند و ملا یعقوب نیز به شدت زخمی شده‌ است.

از سوی دیگر، شایعاتی نیز درباره تلاش شبکه حقانی برای دستگیری یا ترور ملا یعقوب در ننگرهار منتشر شده‌ است.

این در حالی است که انعام‌الله سمنگانی، معاون سخنگوی طالبان در گفتگو با خبرگزاری آوا، سوء‌قصد به جان سرپرست وزارت دفاع را رد کرده و آنرا یک شایعه بی اساس خواند.

طبق گفته سمنگانی، وزیر دفاع در این سفر از خط فرضی دیورند دیدار و همچنین با مقام‌های محلی و و متنفذین قومی گفتگو کرده است.

شایعاتی در صفحات اجتماعی مبنی بر سوء قصد ناکام برضد ملا محمد یعقوب طی یک حمله انتحاری در مسجدی در شهر جلال آباد مرکز ولایت ننگرهار و برخی تصاویر ویدئویی در این مورد منتشر شده است.

در همین حال، وزارت دفاع طالبان با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرده است که ملا محمد یعقوب مجاهد در سفری به ولایت ننگرهار از ولسوالی های اچین، غنی خیل، نازیان، مهمندره، لعلپور، گوشته و همچنین از مناطق مورد مناقشه خط فرضی دیورند نیز بازدید کرده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید