|
|
امروز: جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۱:۳۴
کد خبر: ۳۴۳۹۲۷
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۹

ایسنا: بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت امروز (اول خرداد ماه) در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

 بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح امروز (۱ خرداد ماه) کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفته است که ناشی از عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

با حاکمیت جو نسبتاً پایدار و عدم وزش باد مؤثر در طول روز، پراکندگی آلاینده‌ها محدود خواهد شد. تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت یکشنبه همراه با افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

کاهش تندی باد تا صبح روز دوشنبه (۲ خرداد) باعث انباشت آلاینده‌ها خواهد شد و همزمان با آغاز تردد خودروها بر میزان غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد که کاهش کیفیت هوا در بیشتر مناطق را به‌دنبال خواهد داشت. افزایش تدریجی تندی باد در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم خواهد کرد، هرچند با افزایش دما نسبت به روز قبل، احتمال تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن در برخی ساعات بعدازظهر وجود خواهد داشت.

با افزایش تندی باد تا ساعات پایانی دوشنبه، کاهش غلظت ذرات معلق و بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۱۴ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۱۰ و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید