|
|
امروز: پنجشنبه ۰۹ تير ۱۴۰۱ - ۰۶:۱۱
کد خبر: ۳۴۳۸۲۳
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۳

فارس: معاون نخست وزیر روسیه امروز گفت: تقریبا نیمی از 54 واردکننده گاز روسیه با پرداخت به روبل به شرکت گازپروم موافقت کرده‌اند.

به گزارش راشاتودی، الکساندر نوآک، معاون نخست وزیر روسیه امروز گفت: تقریبا نیمی از 54 واردکننده گاز روسیه با پرداخت به روبل به شرکت گازپروم مطابق با قوانین پرداخت جدید مسکو موافقت کرده اند.

نوآک گفت: طبق اطلاعات من، حدود نیمی از (خریداران) قبلا در بانک مجاز ما، حساب های ویژه ای به ارز و روبل افتتاح کرده اند تا از دریافت درآمد ارزی، تبدیل به روبل و پرداخت گاز عرضه شده به روبل اطمینان حاصل شود.

وی بیان کرد، این روند طولانی شده است و تسویه نهایی برای ماه آوریل در ماه می انجام شده است.

این مقام روسی افزود: در ماه های آتی، ما فهرست نهایی آنهایی که به روبل پرداخت کرده اند و آنهایی که ممانعت کرده اند را خواهیم دید.

وی ادامه داد: همه شرکت های بزرگ حساب سپرده باز کرده اند، هزینه های تامین گاز را پرداخت کرده اند یا در زمان سررسید آماده پرداخت هستند.

پس از عملیات نظامی روسیه در اوکراین، آمریکا و هم پیمانانش، مسکو را تحت تحریم‌های گسترده قرار دادند و خواستار کاهش وابستگی به گاز مسکو شدند،کرملین نیز با اقدامات متقابل پاسخ داد و از کشورهای غیردوست خواست تا پول گاز وارداتی را به روبل پرداخت کنند.

پوتین اعلام کرد، اگر کشورها با این روند پرداخت موافقت نکنند، روسیه ارسال گاز به آنها را متوقف می کند.

در پایان ماه آوریل، گازپروم، ارسال گاز به بلغارستان و لهستان را متوقف کرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین