|
|
امروز: جمعه ۱۰ تير ۱۴۰۱ - ۰۶:۰۶
کد خبر: ۳۴۳۶۵۱
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۳

کارشناس سازمان هواشناسی با اعلام رگبار پراکنده باران و وزش باد شدید در استان‌های ساحلی خزر و البرز مرکزی از خیزش گردوخاک در جنوب‌شرق کشور خبر داد.

 کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی تازه‌ترین وضعیت جوی را برای امروز ۲۶ اردیبهشت و روزهای آتی اعلام کرد و گفت: امروز در نیمه شمالی آذربایجان‌های شرقی و غربی، اردبیل، شمال زنجان، قزوین، سواحل دریای‌خزر و ارتفاعات البرز مرکزی، رگبار پراکنده باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید رخ می‌دهد.

رفیعی ادامه داد: از فردا تا جمعه در شمال آذربایجان‌های شرقی و غربی، اردبیل و مناطقی از دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های تهران، البرز، بخش‌هایی از سواحل دریای‌خزر، خراسان‌شمالی، شمال خراسان‌رضوی، رگبار پراکنده باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید تداوم دارد.

وی توضیح داد: امروز در جنوب‌شرق وزش باد شدید و خیزش گردوخاک مورد انتظار است. با توجه به اینکه توده گردوخاک از کشور عراق و سوریه به کشور منتقل شده است طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه مناطقی از نیمه‌غربی کشور و مرکز کشور، آسمانی غبارآلود دارند. همچنین طی این مدت در استان‌های آذربایجان‌های شرقی و غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، زنجان، همدان، مرکزی، تهران، قزوین، البرز، اصفهان، اردبیل و قم، وزش بادهای شدید تا بسیار شدید پیش‌بینی شده است که سبب خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی در این مناطق خواهد شد.

وی ادامه داد: نیمه شرقی کشور به ویژه منطقه زابل از اواخر وقت سه‌شنبه تا پنجشنبه، وزش باد و خیزش گردوخاک دارد.

به گفته کارشناس سازمان هواشناسی، آب‌های جنوب کشور؛ خلیج‌فارس و تنگه‌هرمز از سه‌شنبه تا پنجشنبه مواج و متلاطم است که با توجه به افزایش ارتفاع امواج در مناطق ساحلی تا ۲.۵ متر و در مناطق فراساحل تا ۳ متر فعالان دریایی باید نسبت به این موضوع توجه لازم را داشته باشند.

وی ادامه داد: آب‌های دریای خزر نیز طی امروز و فردا مواج و متلاطم خواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد: تهران در برخی از ساعت‌ها غبارآلود و در بعدازظهر نیمه ابری خواهد شد و وزش باد پایتخت گاهی مواقع شدید است. حداکثر دمای تهران امروز به ۳۲ درجه بالای صفر می‌رسد و حداقل دما ۲۰ درجه سانتیگراد بالای صفر گزارش شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین