|
|
امروز: سه‌شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۳
کد خبر: ۳۳۷۵۸۶
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۲

شفقنا: هیات رئیسه پارلمان عراق امروز پنجشنبه مورخه ۲۷ ژانویه ۲۰۲۲ میلادی جلسه‌ای برگزار کرده و درباره اقدامات مربوط به انتخاب رئیس جمهوری آتی رایزنی کردند.

به گزارش الفرات، طی جلسه امروز هیات رئیسه پارلمان عراق مقرر شد:

۱:اسامی نامزدهای تصدی منصب رئیس جمهوری که حائز شرایط قانونی هستند پس از تکمیل اقدامات مربوطه با استناد به قانون نامزدی منصب ریاست جمهوری به شماره ۸ مصوب سال ۲۰۱۲ میلادی در روز دوشنبه آتی مصادف با ۳۱ ژانویه اعلام شود.

۲: تعیین روز دوشنبه مصادف با ۷ فوریه به عنوان جلسه پارلمان برای انتخاب رئیس جمهور.

در همین رابطه، در حالی که رقابت بین حزب دموکرات کردستان عراق و اتحادیه میهنی کردستان عراق بر سر نامزد احراز این پست همچنان ادامه دارد، لیست بلندی از شخصیت‌های مستقل نیز خود را برای احراز این پست نامزد کرده‌اند که در میان آنها یک زن هم به چشم می‌خورد.

در این میان، «هوشیار زیباری» از سوی حزب دموکرات کردستان عراق به عنوان نامزد احراز پست ریاست جمهوری معرفی شده، در مقابل، حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق همچنان بر نامزدی «برهم صالح» رئیس جمهور فعلی پافشاری می‌کند.

در این بین «شیلان فؤاد» نامزد زن احراز پست ریاست جمهور اعلام کرد امیدوار است با یک سنت شکنی اولین زنی باشد که رئیس جمهور عراق می‌شود، زیرا بر این باور است که زنان هم همانند مردان قادر به مدیریت کشور هستند.

شیلان فؤاد در بیانیه خود تاکید کرد سعی دارد به عنوان اولین زن مستقل به نمایندگی از مردم عراق رئیس جمهور این کشور شود.

تاکنون ۲۶ نامزد برای ریاست جمهوری عراق ثبت نام کرده‌اندکه ۱۱ نفر از آنها شخصیت‌های سیاسی کُرد هستند و شیلان فؤاد هم یکی آنهاست.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین