|
|
امروز: سه‌شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۸
کد خبر: ۳۳۷۳۱۷
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۵

شبکه المیادین به نقل از منابع مطلع سوری اعلام کرد درگیری‌های بسیار سنگینی بین عناصر داعشی و نیروهای قسد در اطراف زندان الصناعه در جریان است.

به گزارش ایسنا، شبکه المیادین به نقل از منابع مطلع سوری اعلام کرد درگیری‌های بسیار سنگینی بین عناصر داعشی و نیروهای قسد در اطراف زندان الصناعه و قبرستان غویران در الحسکه رخ داده است.

طبق گزارش کانال تلگرام النجباء، این منابع افزودند: نیروهای قسد(نیروهای دموکراتیک سوریه) تاکنون موفق به شکستن مقاومت داعشی‌ها در این زندان نشده و وارد زندان نشده‌اند. داعش توانسته بخشی از مسیر الستین در بخش شرقی محله غویران را ببندد.

المیادین افزود: جنگنده‌های آمریکایی تعدادی از مواضع اطراف زندان که گمان می‌شود داعشی‌ها در آن تحصن کرده‌اند را بمباران کرده‌اند.

به گفته این منابع، قسد با بلندگوها از عناصر داعش خواسته سلاح‌شان را زمین بگذارند و تسلیم شوند.

این در حالی است که نیروهای دموکراتیک سوریه در بیانیه‌ای تاکید کردند: اخبار رسانه‌ها درباره کنترل کامل نیروهای ما بر زندان الصناعه دقیق نیست. نیروهای ما توانستند به طور کامل وضعیت استثنایی که داعش قصد داشت از آن برای فرار استفاده کند، تحت کنترل بگیرند و مزدوران داعش در حال حاضر قادر به فرار از دیوارهای زندان نیستند.

این درگیری‌ها پس از شورش داعشی‌های زندانی در داخل این زندان صورت گرفت. گفته می‌شود ۵۰۰۰ داعشی آنجا زندانی هستند.

این زندان با مرز موصل عراق تنها ۶۵ کیلومتر فاصله دارد. تحلیل‌گران سیاسی عراقی این اتفاق را مشابه حوادث سال ۲۰۱۴ یعنی قبل از سقوط موصل عنوان کرده‌اند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین