|
|
امروز: چهارشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۷
کد خبر: ۳۳۶۸۶۳
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۵

تسنیم: سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن امروز سه شنبه اعلام کرد که این کشور در عملیات تلافی جویانه خود علیه امارات، از موشک‌های قدس ۲، موشک بالستیک ذوالفقار و پهپاد‌های دوربرد صماد ۳ استفاده کرده است.

سرتیپ یحیی سریع، سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن امروز سه شنبه گفت که این کشور در عملیات تلافی جویانه خود علیه امارات، از موشک‌های قدس ۲، موشک بالستیک ذوالفقار و پهپاد‌های دوربرد صماد ۳ استفاده کرده است.

او امروز در توییتی نوشت که نیرو‌های مسلح یمن در عملیات دیروز خود، با چهار موشک از نوع قدس ۲ فرودگاه ابوظبی و پالایشگاه نفتی المصفح در امارت را هدف قرار داده‌اند.

سخنگوی نیرو‌های مسلح همچنین گفت که در حمله به فرودگاه دبی نیز از دو موشک ذوالفقار که بالستیک است، استفاده شد.

سریع همچنین گفت که در حمله به اهداف حساس و مهم به اضافه اهداف سابق (پالایشگاه المصفح، فرودگاه‌های ابوظبی و دبی) از پهپاد‌های دوربرد صماد ۳ استفاده شده است. وی اشاره‌ای به تعداد پهپاد‌ها نکرده است.

سرتیپ یحیی سریع دیروز دوشنبه بعد از این عملیات، با بیان اینکه نیرو‌های مسلح یمن در توسعه بانک اهدافش در آینده تردیدی نخواهد کرد، گفت که این نیرو‌ها امارات را «کشورک ناأمن» می‌داند و به شرکت‌های اجنبی و شهروندان و مقیمان کشور‌های دیگر در این کشور هشدار داد که از مراکز و تأسیسات حیاتی فاصله بگیرند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین