|
|
امروز: چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۶:۱۴
کد خبر: ۳۳۴۰۹۷
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۵

تسنیم: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: یک پهپاد که در روز پنج‌شنبه گذشته برای بارورسازی ابرها به حرکت درآمده بود، به‌دلیل شرایط نامساعد فرود اضطراری داشت.

جعفر مردانی با اشاره به فرود اضطراری یک پهپاد در روستای "میهه" شهرستان کوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری، اظهار داشت: این پهپاد روز پنج‌شنبه گذشته 11 آذرماه 1400 با مأموریت بارورسازی ابرها به‌سمت غرب استان از فرودگاه شهرکرد به حرکت آمده بود تا براساس مسیر از پیش تعیین‌شده و استفاده از تجهیزات تخصصی اقدام به بارورسازی ابرهای منطقه کند.

مردانی درباره علت این فرود اضطراری ابراز کرد: پهپاد یادشده یک ساعت بعد از پرواز و انجام مأموریت به‌علت شرایط نامساعد جوی در شهرستان کوهرنگ اقدام به فرود اضطراری کرده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری همچنین تأکید کرد: براساس پروتکل‌های پروازی این نوع از پرنده‌ها در شرایط اضطراری، این نوع پرنده‌ها با استفاده از چتر مخصوص اقدام به فرود می‌کنند تا بدون خسارت یا با حداقل خسارت ممکن به زمین برسند.

وی همچنین درباره تصاویر منتشرشده در فضای مجازی نیز گفت: بعد از اقدام به فرود اضطراری و رهگیری پرنده توسط سایت پروازی، پرنده با استفاده از یک فروند بالگرد از منطقه فرود که در روستای "میهه" بود به نزدیک‌ترین جاده منتقل و از آنجا با استفاده از یک دستگاه تریلر از طریق جاده به مبدأ پروازی خود منتقل شده است.

گفتنی است از سال 1399 نمونه ایرانی پهپادهای RQ170 در 5 نقطه از کشور وارد عملیات مبارزه با خشکسالی شده‌اند و در زمینه بارورسازی ابرها فعالیت می‌کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین