|
|
امروز: دوشنبه ۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۱
کد خبر: ۳۳۲۳۷۰
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۶
علم‌الهدی با اشاره به عملیات دریایی اخیر سپاه پاسداران، گفت: خوشبختانه بر اساس جراتی که این دولت دارد، بنا بر تحریم‌شکنی گذاشته شد. رهبری فرموند: "تحریم ابزار دشمن است و آن را لغو نمی‌کند، به دنبال تحریم‌شکنی باشید.

امام جمعه مشهد با اشاره به نبرد اخیر نیروی دریایی سپاه با ناوهای آمریکایی، گفت: این عملیات دلاورانه سپاه پاسداران آنچنان ارزش و قدرت نظامی‌ای برای ایران داشته است که همه خبرگزاری‌های دنیا آن را مخابره کردند، اما نکته‌ای که در عمق این عملیات وجود داشت، تحریم‌شکنی بود. دیگر تحریم‌های دشمن علیه ما شکسته شد. این ارزشمندترین قسمت این عملیات بود.

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در حرم مطهر رضوی(ع) در خطبه‌های عبادی-سیاسی نماز جمعه مشهد با بیان اینکه مراسم ۱۳ آبان دیروز با حماسه‌آفرینی دانش‌آموزان عزیز و همت مردم برگزار شد، اظهار کرد: ۱۳ آبان بر اساس سه خاطره برای ما روزی قابل توجه است. در سال ۴۳ در روز ۱۳ آبان امام بزرگوار به ترکیه تبعید شدند و این حرکت استکباری آمریکایی صورت گرفت.

وی افزود: در سال ۵۷ نیز در روز ۱۳ آبان دانش‌آموزان انقلابی ما در دانشگاه تهران مورد تهاجم نابکارانه کماندوهای نظام مزدور آمریکایی قرار گرفتند و به خاک و خون کشیده شدند. در سال ۶۰ نیز در روز ۱۳ آبان جوانان غیور، لانه جاسوسی را تسخیر کردند و جاسوسان آمریکایی را به ذلیلانه‌ترین شکل ممکن به اسارت خود درآوردند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه این سه خاطره باعث شده است ما ۱۳ آبان را روز استکبارستیزی بنامیم، عنوان کرد: در موضوع استکبار ما سه آیه در قرآن داریم که هر کدام این آیات با یکی از این سه جریان قابل تطبیق است. در مورد تبعید امام، خداوند در آیه ۸۷ سوره مبارکه بقره فرموده است شما مستکبرین کسانی هستید که هر وقت پیام‌آوری از جانب ما آمد و چیزی را به شما گفت که دوست نداشتید، اول حرف او را تکذیب می‌کنید و سپس تا مرز کشتن او قیام می‌کنید.

علم‌الهدی ادامه داد: امام(ره) در حقیقت پیام‌آوری از جانب پیامبر(ص) و معصومین(ع) بود که پس از قرن‌ها در برابر استکبار جهانی ایستادگی کرد و از استقلال و قدرت دیانت یک ملت حرف زد و مستکبرین از این کار ناخشنود شدند و نسبت به امام بزرگترین جنایات را انجام دادند و ایشان را به ترکیه تبعید کردند.

وی خاطرنشان کرد: در مورد به خاک و خون کشاندن دانش‌آموزان در دانشگاه تهران نیز خداوند این کار را در سوره قصص به فرعون نسبت می‌دهد. فرعون بنی‌اسرائیل را ناتوان دید و فرزندان آنان را کشت. کاری که در روز ۱۳ آبان سال ۵۷ کماندوهای نظام ستم‌شاهی در دانشگاه تهران نسبت به فرزندان این مردم انجام دادند؛ چراکه می‌خواستند نسل این دانش‌آموزان انقلابی را از بین ببرند.

امام جمعه مشهد با اشاره به واقعه تسخیر لانه جاسوسی به دست دانشجویان خط امام، بیان کرد: در آیه ۶ سوره مبارکه قصص خداوند فرموده است ما به مستضعفین قدرت می‌دهیم و این‌ها در برابر استکبار می‌ایستند و به مستکبرین چیزی را که از آن ترس داشتند، نشان می‌دهیم. آن روزی که امریکا خود را قدرت مسلط بر کره زمین می‌دید، می‌ترسید روزی تحقیر شود و شکست بخورد، یعنی دقیقا همان کاری که دانشجویان ما در سال ۶۰ انجام دادند و امام(ره) فرمودند آمریکا سیلی خورد. از آن روز ۴۰ سال می‌گذرد و در این سال‌ها آمریکا هر کار کرده شکست خورده و دنیا به قدرت پوشالی آمریکا پی برده است.

علم‌الهدی با اشاره به عملیات دریایی اخیر سپاه پاسداران، گفت: خوشبختانه بر اساس جراتی که این دولت دارد، بنا بر تحریم‌شکنی گذاشته شد. رهبری فرموند: "تحریم ابزار دشمن است و آن را لغو نمی‌کند، به دنبال تحریم‌شکنی باشید." در نتیجه تحریم‌شکنی، فروش نفت ما یک مقدار توسعه پیدا کرد تا ما بتوانیم با شگردهای خود، نفتمان را در دنیا بفروشیم و از این راه زندگی مردم خودمان را از زیر فشار دربیاوریم. آمریکا دید اگر فروش نفت ما توسعه پیدا کند، دیگر تحریم‌هایش اثر ندارد و آخرین حربه آمریکایی‌ها این بود که دیگر اجازه ندهند پول‌هایمان به وسیله بانک‌های جهانی به ما منتقل شود، اما اکنون اقدامات دولت ما به جایی رسیده است که دیگر به انتقال پول از طریق بانک‌های بین‌المللی احتیاج نداریم.

وی ادامه داد: آمریکا تصمیم گرفت با انجام عملیات نظامی، جلوی فروش نفت ما را بگیرد و برای این کار راه دزدی دریایی را انتخاب کرد. این‌ها نفتکش ما را دزدیدند و نفت آن را به نفتکشی دیگر منتقل کردند و آن را به نقطه دیگری سوق دادند. اما عزیزان دلاور سپاه پاسداران با بالگرد خود را رساندند و با اجرای عملیات هلی‌برن روی عرشه کشتی دشمن، آن را به تصرف خودشان درآوردند و به سمت آب‌های ایران آوردند و آمریکایی‌ها هم گرچه سعی کردند با ناو خود مانع از رسیدن کشتی به آب‌های ایران شوند، اما نتوانستند در برابر نیروی دریایی سپاه ایستادگی کنند و پا به فرار گذاشتند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اظهار کرد: این عملیات دلاورانه سپاه پاسداران آنچنان ارزش و قدرت نظامی‌ای برای ایران داشته است که همه خبرگزاری‌های دنیا آن را مخابره کردند، اما نکته‌ای که در عمق این عملیات وجود داشت، تحریم‌شکنی بود. دیگر تحریم‌های دشمن علیه ما شکسته شد. این ارزشمندترین قسمت این عملیات بود.

علم‌الهدی تاکید کرد: تمام این وقایع ترجمه همان کلام حضرت موسی خطاب به بنی‌اسرائیل است که گفت خدا با ماست.  امروز آمریکا می‌ترسد همان بلایی که بر سر شوروی آمده است، بر سر او هم بیاید که عن قریب هم خواهد آمد. باور خود نسبت به خدا را تقویت کنید. خداوند یک حجت قدرتمندی چون حضرت ولی عصر(عج) روی زمین دارد و همه وقایع با هدایت او اتفاق می‌افتد. او دشمن را به انجام چنین عملیات‌های سخیفی تحریک می‌کند و سپس با نیروی بچه شیعه‌های غیور و از جان گذشته، دشمن را شکست می‌دهد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین