|
|
امروز: دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۰۳:۵۵
با اکبر عبدی استندآپ کمدی اجرا می کردیم
کد خبر: ۳۳۱۰۴۰
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۰

مجید شهریاری، بازیگر سریال های «متهم گریخت» و «خانه به دوش» داستان حضورش در این دو سریال طنز به کارگردانی رضا عطاران را روایت کرد.

به گزارش ایسنا، شهریاری درباره حضور در سریال «خانه به دوش» توضیح داد: تجربه ام در تئاتر آزاد باعث شد آبدیده شوم. تئاتری را در لاله زار کار می کردم که یک سال قبل آن نمایشش اجرا رفته بود و رضا عطاران نقش معلم موسیقی را در آن داشت. دو سال بعد کارگردان به من گفت یک شخصیت را می خواهیم رد کنیم برود می توانی نقش آن را بازی کنی؟ بدون تمرین رفتم روی صحنه نقش رضا را بازی کردم. آن زمان هنوز «خانه به دوش» کلید نخورده بود. طراح لباس خانه به دوش به رضا عطاران درباره من گفته بود و رضا مرا به خانه به دوش دعوت کرد. نقش بنگاهی بودم. سال بعد «متهم گریخت» را می خواست کار کند ارتباطی نداشتم که بخواهم به عطاران نزدیک شوم و در متهم گریخت نقش بگیرم. یک روز مادر سعید آقاخانی در سریال از من خواست با ماشینم او را به لوکیشن برسانم. سر لوکیشن رفتم و وقتی عطاران مرا دید به دستیارش گفت: "فرشاد فرشاد اشکین!" و نقش اشکین را به من داد.

این بازیگر با بیان خاطره ای از پخش سریال «متهم گریخت» ادامه داد: شب تلویزیون مرا نشان داد، فردا در بازپخش برنامه بود که رفتم سوپر خرید کردم. یک آقایی در سوپری بود و من پشت سر او بودم، به سوپری گفت این آقا را می بینی؟ یک آدم مزخرفی است و هر فحشی به ذهنش می رسید به من داد؛ سوپری به او اشاره کرد که فلانی پشت سرت ایستاده است. آن آقا برگشت و به من گفت این شمایی؟! گفتم بله گفت از بعد از انقلاب سریال به این خوبی ندیده بودم و در عرض چند صدم ثانیه کاملا تغییر موضع داد؛ به نظرم او در بداهه گویی از من متخصص تر بود.

با اکبر عبدی استنداپ کمدی اجرا می کردیم

مجید شهریاری که در برنامه «شب نشینی» حاضر شده بود، درباره آشنایی با اکبر عبدی و اجرای تئاتر توضیح داد: آقای عبدی پنج روز از من بزرگتر است، وقتی هنوز انقلاب نشده بود برای مردم استنداپ کمدی اجرا می کردیم و از آن جا با هم رفیق شدیم. بعدها من پیشنهادی برای کار در تئاتر شهر داشتم اما به خاطر اختلافات خانوادگی به من اجازه ندادند در تئاتر شهر فعال شوم ولی این حوزه را رها نکردم و وقتی به استقلال رسیدم خودم دوباره شروعش کردم. بعد از اجرا نکردن آن استنداپ ها هم درگیر سربازی و ازدواج شدم. حالا ۳۳ سال است که همه چیز را رها کرده و در تئاترهای آزاد کار می کنم اما به خاطر وضعیت کرونا دو سالی است که فرجام کارهایم نامشخص بوده و از این وضعیت خسته شده ام. روزی یک تئاتر را هرشب اجرا می کردیم و این تئاتر را ۹۰۰ شب اجرا کردیم. از لاله زار تئاتر را شروع کردم همه می گفتند در لاله زار کسی آمده که هم تئاتر بازی می کند و هم می خواند.

بهترین بازیگر زن طنزپرداز شقایق دهقان است

این بازیگر سینما و تلویزیون خاطرنشان کرد: اکبر عبدی و رضا عطاران از بازیگرانی هستند که آن ها را بسیار دوست دارم و بخش زیادی از زندگی کاری خودم را مدیونشان هستم. چون «ساختمان پزشکان» را کار کرده ام به نظرم بهترین بازیگر زن طنزپرداز شقایق دهقان است. اینکه از بین کارهایم یکی را انتخاب کنم بسیار سخت است اما از کارهای طنزم «متهم گریخت» را دوست دارم.
 

رکورد مهران رجبی را شکستم

شهریاری درباره فعالیت های اخیرش گفت: سر سریالی به کارگردانی آرش معاریان هستم که کاری طنز است. آرامش وجود معیریان در کل گروه پخش می شود و فضای خوبی را برای بازیگران به وجود می آورد. یک پروژه دیگر هم هست که باید برای کار در آن به شیراز بروم. در یک دهه اخیر رکورددار تعداد کار هستم، در ابتدا مهران رجبی رکورددار بود اما من رکورد او را هم شکستم و از سال ۷۳ تا کنون ۲۲۶ فیلم کار کردم.

به شوخی های امیر غفارمنش خیلی می خندم

وی اظهار کرد: به شوخی های امیرغفار منش خیلی می خندم. جدیدا هم کاری با هم تولید کرده ایم به اسم «راز قلعه» که اکران خصوصی دارد و مثل کار «هشتگ خاله سوسکه» است. برنامه های پلتفرم ها فیلم هایمان را در دسترس تر کرده و باعث شده مخاطبان بیشتری ما را ببینند. من در هشتگ خاله سوسکه با آقای مسلمی نقش زیادی داشتم و چون به روز، طنز، موزیکال بود و بازیگرانش بزرگ بودند خیلی جذاب بود.

خانواده ام بسیار مذهبی هستند

او افزود: سال ۶۴ ازدواج کردم و در ابتدا خانواده خودم با ورودم به تئاتر مخالف بودند. ۹۰ سال است در خیابان گرگان هستیم و خانواده من بسیار مذهبی هستند، دخترم هم فوق لیسانس معارف اسلامی دارد. یک دختر و یک پسر دارم یکی متولد ۶۵ و دیگری متولد ۶۹ است. دوست نداشتم پسرم وارد این حوزه شود چون هیچ پدری دوست ندارد پسرش را وارد فضای کاری خود کند.

مافیای هنر بسیار قوی است

بازیگر «متهم گریخت» درباره مافیای هنر اظهار کرد: اینکه پول بازیگر را بخورند مشکل بسیار مهمی است که در کار ما دیده می شود. مافیای هنر بسیار قوی است و اگر قرار باشد نگذارند شما به جایی برسید راهتان را می برند؛ سر کاری رفته بودم مراحل اولیه انجام شده بود و همه عوامل هم راضی بودند، درخواست دادند که یک نفر را وارد پروژه کنند او گفت من هم کار می کنم اما همه انتخاب بازیگر و کارها با خودم است و همین شد که همه ما کنار گذاشته شدیم.

به گزارش ایسنا، برنامه «شب نشینی» از دوشنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۳:۳۰ به وقت تهران و ۲۱ به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می رود. محمد سلوکی و عبدالرضا امیراحمدی مجریانی هستند که هر کدام در شب‌های مختلف برای مخاطبان فارسی زبان سراسر دنیا «شب نشینی» را اجرا می کنند و تهیه کنندگان این برنامه نیز کاوه امیری جاوید و یوسف بچاری هستند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین