|
|
امروز: پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۰
کد خبر: ۳۲۹۵۲۰
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۶


 رئیس جمهور چین امروز جمعه اظهار کرد، نیروهای خارجی هرگز نباید اجازه مداخله در امور داخلی کشورها تحت هیچ بهانه‌ای را پیدا کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، شی جینپینگ، رئیس جمور چین در جریان نشست سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای گفت، کشورها باید قاطعانه در جستجوی مسیرهای توسعه و الگوهای حاکمیتی خود که مناسب شرایط داخلی‌شان باشد مورد حمایت قرار بگیرند.

او تاکید کرد: آینده پیشرفت و توسعه کشور ما باید قاطعانه در دستان خودمان باشد.

رئیس جمهور چین که از طریق ویدیو کنفرانس خطاب به اجلاس سازمان همکاری شانگهای در شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان سخنرانی کرد، همچنین خواستار آن شد که کشورهای عضو این سازمان همبستگی و همکاری بین خود را تقویت کنند و جامعه‌ای نزدیکتر در قالب سازمان همکاری شانگهای همراه با آینده‌ای مشترک بسازند.

او با اشاره به اینکه امسال بیستمین سالگرد تاسیس این سازمان است، از اعضای آن خواست همکاری بر سر مسائل مربوط به افغانستان را تقویت کرده و از انتقال قدرت پایدار در این کشور حمایت کنند.

وی تاکید کرد باید تلاشهایی در راستای راهنمایی افغانستان در زمینه ایجاد یک چارچوب سیاسی فراگیر گسترده، اتخاذ سیاستهای خارجی و داخلی میانه رو و مبارزه قاطع با هر شکل از تروریسم صورت بگیرد.ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین