|
|
امروز: يکشنبه ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۷
کد خبر: ۳۱۶۵۷۹
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۳
  استاندار کهگیلویه ‌و بویراحمد گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکنون افزون بر ۱۰۰ میلیارد ریال بسته حمایتی (گرمایشی، بهداشتی و غذایی) میان زلزله زدگان شهر سی سخت و روستاهای اطراف آن توزیع کرده است.

"حسین کلانتری" افزود: قیمت هر بسته حمایتی حدود ۶ میلیون ریال تخمین زده شده است.

وی تصریح کرد: امروز نیز سه هزار بسته معیشتی ( گرمایشی، بهداشتی و غذایی ) به ارزش ریالی ۱۵ میلیارد ریال میان زلزله زدگان سی سخت توسط وزارت کار توزیع شد.


استاندار کهگیلویه ‌و بویراحمد از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به صورت ویژه تقدیر کرد و ادامه داد: لیست افراد نیازمند در مناطق زلزله زده تهیه شده و بر اساس نیازمندی ها اقلام توزیع می شوند.

کلانتری توجه ویژه به نیازمندان و شناسایی آن ها را از اولویت ها دانست.

وی اظهار کرد: همچنین باید رسیدگی به خانواده های شهدا و ایثار گران در مناطق زلزله زده سی سخت و روستاهای اطراف آن بطور در دستور کار باشد.

استاندار کهگیلویه ‌و بویراحمد تاکید کرد: خود را در مقابل جان و مال مردم مسئول می ‌دانم و با تمام توان در کنار زلزله زدگان خواهم بود.
کلانتری با اشاره به ساخت و سازهای منازل خسارت دیده، بیان کرد: ساخت منازل جدید باید بر اساس اصول فنی و مهندسی باشد و سازه ها متناسب با بافت این منطقه به کار برده شوند.

 وی با اشاره به همکاری بی نظیر مردم سی سخت، تصریح کرد: چنانچه همکاری و همدلی مردم زلزله زده وجود نداشت، نمی توانستیم بر این بحران غلبه کنیم.

گفتنی است؛ هم اکنون ۱۵۰ دستگاه ماشین آلات سنگین در شهرستان دنا مشغول آواربرداری است و براساس برنامه ریزی انجام شده تعداد تجهیزات آواربرداری تا پایان هفته جاری افزایش می یابد.

در این مدت همچنین چهار هزار و ۸۰۰ تخته چادر و ۹ تن پوشش نایلونی برای اسکان اضطراری در مناطق شهری و روستایی زلزله زده شهرستان دنا توزیع شده است.

زمین‌لرزه‌ای به بزرگی۵.۶ دهم ریشتر، ساعت ۲۲ و ۵ دقیقه و ۳۴ ثانیه، ۲۹ بهمن ماه شهر سی‌سخت مرکز شهرستان دنا را در استان کهگیلویه و بویراحمد لرزاند.

زمین لرزه سی سخت خسارت جانی نداشت اما ۶۳ نفر مصدوم شد.
منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین