|
|
امروز: پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۵
کد خبر: ۳۱۴۰۱۱
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۷
محمدمهدی طباطبایی‌نژاد، دبیر سی و نهمین جشنواره فیلم فجر، صبح امروز (سه‌شنبه ۷بهمن)، در یک برنامه زنده تلویزیونی، اسامی فیلم‌های بخش‌های مختلف این رویداد سینمایی را اعلام کرد.

هیات داوری بخش مسابقه (سودای سیمرغ) سی و نهمین جشنواره فیلم فجر، پس از تماشای ۵۷ فیلم متقاضی حضور در این رویداد سینمایی، ۱۶ اثر را برای نمایش و داوری نهایی معرفی کردند.

 محمدمهدی طباطبایی‌نژاد، دبیر سی و نهمین جشنواره فیلم فجر، صبح امروز (سه‌شنبه ۷بهمن)، در یک برنامه زنده تلویزیونی، اسامی فیلم‌های بخش‌های مختلف این رویداد سینمایی را اعلام کرد.

فیلم‌های بخش مسابقه (سودای سیمرغ) ساره بیات، محمد احسانی، مرتضی پورصمدی، بهرام توکلی، نیما جاویدی، سیدجمال ساداتیان و مصطفی کیایی، داوران بخش مسابقه جشنواره فیلم فجر بودند که پس از بازبینی ۵۷ فیلم سینمایی، ۱۶ فیلم در رشته‌های مختلف را برای نامزدی در بخش سودای سیمرغ به شرح زیر اعلام کردند:

۱-ابلق، کارگردان: نرگس آبیار
۲- بیِ همه چیز، کارگردان: محسن قرایی
۳- تک تیرانداز، کارگردان: علی غفاری
۴- تی تی، کارگردان: آیدا پناهنده
۵- خط فرضی، کارگردان: فرنوش صمدی
۶- رُمانتیسم عماد و طوبا، کارگردان: کاوه صباغ‌زاده
۷- روزی روزگاری، آبادان، کارگردان: حمیدرضا آذرنگ
۸- روشن، کارگردان: سیدروح‌اله حجازی
۹- زالاوا، کارگردان: ارسلان امیری
۱۰- ستاره بازی، کارگردان: هاتف علیمردانی
۱۱- شیشلیک، کارگردان: محمدحسین مهدویان
۱۲- گیج‌گاه، کارگردان: عادل تبریزی
۱۳- مامان، کارگردان: آرش انیسی
۱۴- مصلحت، کارگردان: حسین دارابی
۱۵- منصور، کارگردان: سیاوش سرمدی
۱۶- یدو، کارگردان: مهدی جعفری

داوران فیلم‌های مستند بلند و کوتاه داستانی شامل سعید پوراسماعیلی، امیر توده روستا، محمدعلی فارسی، محمد کارت و سام کلانتری هم، پس از بازبینی ۳۱ فیلم مستند بلند (بالای ۷۰ دقیقه) و ۳۸ فیلم کوتاه (۳ تا ۱۵ دقیقه)، نامزد‌های این دو بخش را به شرح زیر معرفی کردند:

فیلم‌های نامزدشده در بخش کوتاه داستانی


۱- «جلد»، کارگردان: احسان معجونی، تهیه‌کننده: سپیده نوروزی

۲- «شاهد»، کارگردان: علی عسگری، تهیه‌کنندگان: فرانسوا موریسه، لورا ژومل، خورشید عالمی

۳- «گوشت تلخ»، کارگردان: فرید حاجی، تهیه‌کنندگان: فرید حاجی، انجمن سینمای جوانان ایران

۴- «ماسک»، کارگردان: نوا رضوانی، تهیه‌کننده: نوا رضوانی

۵- «ناهید»، کارگردان: صمد علیزاده، تهیه‌کننده: رضا نصرتی حبیبی

۶- «وضعیت اورژانسی»، کارگردان: مریم اسمی‌خانی، تهیه‌کننده: وحید حسن‌زاده

فیلم‌های نامزدشده در بخش مستند بلند
۱- «ایساتیس»، کارگردان: علیرضا دهقان، تهیه‌کننده: علیرضا دهقان، راحیل صحرایی، تهیه شده در موسسه فرهنگی هنری مزرعه فیلم

۲- «خانه»، کارگردان: افسانه سالاری، تهیه‌کنندگان: جویل مرنان، افسانه سالاری، تهیه شده در کالکتیو داکمانیاکس، سینما ایزاینکامپلیت

۳- «رویا‌های خالکوبی شده»، کارگردان: مهدی گنجی، تهیه‌کننده: بهزاد توکلی

۴- «کودتای ۵۳»، کارگردان: تقی امیرانی، تهیه‌کنندگان: تقی امیرانی، تهیه شده در امیرانی مدیا

۵- «هجده هزار پا»، کارگردان: مهدی شامحمدی، تهیه‌کننده: مهدی شامحمدی، تهیه شده در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، گروه مستند بنیاد روایت فتح
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین