|
|
امروز: دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰
کد خبر: ۳۱۳۹۶۴
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۲
سخنگوی دستگاه دیپلماسی همچنین اشاره داشت: مسئولین مرزی همواره تاکید داشته اند که اتباع کشورمان از عبور غیرمجاز از مرز خودداری کنند تا با توجه به وضعیت منطقه، گرفتار شرایط تاسف بار پیش آمده برای این پنج هموطن نشوند.


سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سئوال خبرنگاران درخصوص پیگیری وضعیت اتباع ایرانی مفقود شده در مرز ترکیه تصریح کرد: براساس آخرین گزارشهای دریافتی، متاسفانه پنج نفر که گرفتار بهمن شده بودند جان خود را از دست داده‌اند. البته جنازه آنها پیدا شده که پس از انجام‌ هماهنگی های معمول به کشورمان منتقل خواهند شد.

سعید خطیب زاده اضافه کرد: بر اساس جزئیات دریافتی از ادارات ذیربط، در پی سقوط بهمن و مفقود شدن 5 نفر از کولبران ایرانی در منطقه مرزی ایران و ترکیه، وزارت خارجه در کنار تماس های تلفنی و ملاقات سرکنسول کشورمان در ارزروم و پیگیری های ستاد بحران استان آذربایجان غربی، با ارسال دو فقره یادداشت به مقامات ترکیه یکی از سوی سفارتمان در آنکارا به وزارت خارجه ترکیه و یک مورد هم از اداره کل کنسولی به سفارت ترکیه در تهران، درخواست اجازه ورود تیم تفحص هلال احمر ایران به محل حادثه و همکاری نیروهای ترکیه با آنان جهت یافتن این عزیزان شد‌ که البته این تلاش‌ها تا انتقال پیکرها به کشور ادامه خواهد داشت.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی همچنین اشاره داشت: مسئولین مرزی همواره تاکید داشته اند که اتباع کشورمان از عبور غیرمجاز از مرز خودداری کنند تا با توجه به وضعیت منطقه، گرفتار شرایط تاسف بار پیش آمده برای این پنج هموطن نشوند.

خطیب زاده در پایان از همکاری مقامات مرزی و هلال احمر ترکیه برای روشن شدن سرنوشت این پنج ایرانی تشکر کرد.

سرپرست فرمانداری ارومیه نیز گفت: اجساد ۵نفر که به احتمال زیاد افراد مفقودی اهل روستای "کوران" هستند، عصر امروز پیدا شده و هویت دقیق آنها توسط پزشکی قانونی مشخص خواهد شد.

رسول مقابلی در گفت‌وگو با تسنیم در ارومیه، با اشاره به آخرین وضعیت 5 نفر مفقودی روستای کوران ارومیه اظهار داشت: اجساد 5 نفر که به احتمال زیاد افراد مفقودی اهل روستای کوران هستند، عصر امروز پیدا شده که هویت دقیق آنها توسط پزشکی قانونی مشخص خواهد شد.

وی با تقدیر از تلاش‌های نیروهای نظامی، مرزبانی، هلال احمر و مردم در چند روز اخیر قدردانی بیان کرد: امیدواریم دیگر شاهد وقوع حوادث تلخ مشابه در مناطق مرزی شهرستان نباشیم.

در تاریخ 29 دی برابر اظهارات اهالی روستای کوران ارومیه، تعداد 5 نفر از اهالی این روستا به دلیل حادثه ریزش بهمن در عمق بیش از 1.5 کیلومتری خاک ترکیه در منطقه خارج از حوزه استحفاظی خاک جمهوری اسلامی ایران مفقود شده بودند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین