کد خبر: ۳۱۳۷۸۵
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۸
در اروپا موج جدیدی که ایجاد شده بسیار سهمگین است به طوری که هم قدرت سرایت نوع جدید ویروس، افزایش یافته و دیروز دولت انگلیس هم اعلام کرد که ما در بررسی هایی که انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم که میزان کشندگی ویروس هم بالاتر رفته و این خبر بدی است برای همه دنیا.

علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی کرونا و معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به مصوبات جدید ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار کرد: میزان همه گیری و کشندگی ویروس کرونا افزایش یافته است . تاکنون ۶۰ کشور، ویروس کرونای جهش یافته انگلیسی را شناسایی کرده اند.

وی افزود: در اروپا موج جدیدی که ایجاد شده بسیار سهمگین است به طوری که هم قدرت سرایت نوع جدید ویروس، افزایش یافته و دیروز دولت انگلیس هم اعلام کرد که ما در بررسی هایی که انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم که میزان کشندگی ویروس هم بالاتر رفته و این خبر بدی است برای همه دنیا.

رئیسی در ادامه گفت: در حال حاضر ویروس انگلیسی در 60 کشور شناسایی و گزارش شده است و از طرفی ویروس جهش یافته آفریقای جنوبی که با ویروس نوع انگلیسی متفاوت است و جهشی که در آن صورت گرفته موجب شده قدرت سرایت آن بالاتر برود و آن ویروس هم در 23 کشور دنیا شناسایی و گزارش شده است. البته انواع دیگری هم در ژاپن و آلمان شناسایی شده است که این ویروس ها جش یافته هستند و قدرت سرایت بسیار بالایی دارند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین