|
|
امروز: يکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۷
کد خبر: ۳۱۳۱۴۲
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۰
«ناصر کنعانی» رئیس دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران در مصر (پنجشنبه) به اظهارات «عادل العسومی» رئیس پارلمان عربی در گفت وگو با شبکه ماهواره ای «صدی البلد» واکنش نشان داد.

رئیس دفتر حفاظت منافع ایران در قاهره در واکنش به اظهارات سخیف رئیس پارلمان عربی خطاب به وی گفت: با درشت گویی علیه جمهوری اسلامی، بزرگ و محترم شمرده نخواهی شد. بهتر است زبان گویای اسرائیل و آمریکا علیه ایران نشوی، بلکه زبان گویای ملت عرب باشی.

«ناصر کنعانی» رئیس دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران در مصر (پنجشنبه) به اظهارات «عادل العسومی» رئیس پارلمان عربی در گفت وگو با شبکه ماهواره ای «صدی البلد» واکنش نشان داد.

در پاسخ این دیپلمات ایرانی آمده است: «عادل العسومی» رئیس پارلمان عربی اخیرا در گفت و گو با کانال تلویزیونی ماهواره ای «صدی البلد» اظهارات سخیفی را علیه جمهوری اسلامی ایران مطرح کرد که البته بار اول ایشان نیز نبوده است. به ایشان که تازه از راه رسیده و اظهارات ضدایرانی خود را از اولین روز تصدی این مسؤولیت آغاز کرده بود، می‌گویم که با درشت گویی علیه جمهوری اسلامی ایران، بزرگ و محترم شمرده نخواهی شد. ایران هیچگاه از حمایت همه جانبه خود از مقاومت در سوریه و لبنان و فلسطین و عراق و یمن علیه آمریکا و رژیم صهیونیستی شرمنده نیست و در مسیر مبارزه علیه تروریسم داعشی و تکفیری و سیاست های تروریستی دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه، شهدای بسیار از جمله قهرمان بزرگی چون سردار قاسم سلیمانی را تقدیم کرده که مورد احترام ملت ها و بسیاری از دولت های جهان است.

کنعانی تصریح کرد: اتهام زنی به ایران و فرافکنی در مورد حمایت از تروریسم، کمکی به وضع کسانی که شریک جرم تروریست های داعشی و تکفیری بوده اند، نمی‌کند، چرا که امروز ابعاد تروریسم، ریشه‌های فکری و حامیان مالی آن بیش از هر زمان دیگری برای همه جهانیان روشن است. فلذا بهتر است زبان گویای اسرائیل و آمریکا علیه ایران نشوی، بلکه به عنوان رئیس پارلمان عربی زبان گویای ملت عرب باشی که نگاه و قضاوت آنان به اسرائیل و آمریکا مشخص است و احترام آنان نسبت به ایران بسیار زیاد.

رئیس دفتر حفاظت منافع ایران در قاهره خطاب به رئیس پارلمان عربی عنوان کرد: شما چه کاره دولت ها و پارلمان‌ها و ملت های سوریه و عراق و یمن و فلسطین هستی که از زبان آن‌ها در خصوص ایران و نظام آن صحبت می‌کنی!

وی افزود: خوب است که ناصحان عرب به ایشان متذکر شوند که تنها نتیجه سوءاستفاده شخصی از جایگاه ریاست پارلمان عربی و به کارگیری عبارات و ادبیات نسنجیده، کاهش اعتبار این نهاد عربی است که به طور طبیعی باید در خدمت منافع ملت های عربی باشد و نه بلندگوی دشمنان آن‌ها.

منبع: فارس
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین