|
|
امروز: چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۳:۲۳
کد خبر: ۳۰۹۴۲۳
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۵
همچنین با مشارکت دستگاه هایی نظیر راهداری اقدام به پاکسازی مسیرها از برف و مقابله با یخبندان جاده‌ای خواهد شد و امیدواریم که طبق برنامه‌ریزی های انجام شده شاهد کمترین میزان انسداد مسیر و حوادث در طول اجرای این طرح باشیم.

جانشین پلیس راه کشور از آغاز طرح زمستانی پلیس در جاده‌های کشور از ۲۰ آذرماه به مدت سه ماه خبر داد.

سرهنگ ایوب شرافتی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهارکرد: تامین ایمنی ترافیکی، امدادرسانی به موقع و کاهش مصدومان و مجروحان حوادث ترافیکی از اولویت‌های اصلی پلیس راه است  ودر همین راستا نیز صرف نظر از اینکه چه میزان محدودیت‌ها کرونایی ادامه داشته باشد، طرح زمستانی پلیس راهور با مشارکت دیگر دستگاه ها از جمله راهداری، اورژانس، هلال احمر و ... در سراسر کشور از ۲۰آذر ماه آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه این طرح به مدت سه ماه در جاده های سراسر کشور اجرا خواهد شد، گفت: در اجرای این طرح ماموران پلیس راه در ۱۱۰ گردنه برفگیر در ۳۰ استان کشور و نیز نقاط حادثه ساز ترافیکی مستقر خواهند شد و اقدام به مدیریت و روانسازی ترافیک و امدادرسانی به حوادث احتمالی خواهند کرد.

شرافتی ادامه داد: همچنین با مشارکت دستگاه هایی نظیر راهداری اقدام  به پاکسازی مسیرها از برف و مقابله با یخبندان جاده‌ای خواهد شد و امیدواریم که طبق برنامه‌ریزی های انجام شده شاهد کمترین میزان  انسداد مسیر و حوادث در طول اجرای این طرح باشیم.

به گفته جانشین پلیس راه کشور، تمامی امکانات و تجهیزات مخصوص شن پاشی، بازگشایی مسیرها و ... نیز برای اجرای این طرح پیش بینی شده که همزمان با آغاز اجرای طرح که با رزمایش زمستانه همراه خواهد بود، مستقر خواهد شد.

وی با بیان اینکه طبق پیش بینی های سازمان هواشناسی زمستان امسال متفاوت‌تر از سال های گذشته خواهد بود، گفت: امسال زمستان سردتر و سخت‌تر از سال گذشته پیش بینی شده است لذا باید آمادگی کافی داشته باشیم تا غافلگیر نشویم و مراقبت از راه‌ها و مسیرهای تردد هموطنان یکی از موضوع‌های مهمی است که باید مدنظر قرار گیرد.

جانشین پلیس راه کشور تاکید کرد: توصیه پلیس پرهیز از سفرهای غیرضروری در فصل زمستان است، اما ناوگان حمل و نقل عمومی همچنان در جاده‌ها در حال تردد است و ایمنی آن‌ها باید جدی گرفته شده  و تامین شود.

شرافتی همچنین از پایان ماموریت خود در نیروی انتظامی پس از گذشت بیش از ۳۰سال خدمت خبر داد و گفت: طی روزهای آتی دوران بازنشستگی بنده نیز آغاز خواهدشد و برای تمام همکارانم در مجموعه راهور و به خصوص پلیس راه آرزوی سلامتی و موفقیت دارم و امیدوارم که اگر خدایی ناکرده اقدامی سهوا از من سر زده که موجب آزردگی مردم شده، من را حلال کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین