|
|
امروز: جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۸
کد خبر: ۳۰۱۳۷۲
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۵

محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی: از یک میلیون و 200 هزار واحد برنامه ریزی شده در طرح اقدام ملی، بیش از 400 هزار واحد در مرحله ساخت است که به زودی تحویل متقاضیان می شود.

به گزارش شبکه خبر، محمود محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی درباره نهضت خانه سازی گفت:موضوع مسکن از نظر تاثیر پذیری و تاثیر گذاری یک موضوع فرابخشی است و در شرایط ویژه اقتصادی مسکن یکی از موضوعات اساسی برای تحرک اقتصاد است.

او افزود: سه استراتژی برای مسکن در وزارت راه طراحی شده که یکی از آنها تولید انبوه مسکن است که بر اساس نیازمندی ها در طرح جامع ملی مسکن در سال 900 تا یک میلیون واحد مسکونی در کشور نیاز داریم که باید در چندسال آینده این نیازها تامین شود بنابرین خانه سازی در مقیاس بزرگ مدنظر است.

در طرح اقدام ملی که طرحی متنوع است در شهرهایی که زمین دولتی داشته باشیم به صورت گروهی به گروه های سه نفر به بالا واگذار می شود و در این طرح بیش از 60 هزار واحد به این گروهها واگذار می شود. در ساخت و ساز انبوه نیز به تعاونی های خوشنام واگذار صورت می گیرد علاوه بر این از ابتدای سال از تمامی سازندگان بخش خصوصی که زمین دارند خواسته شده دارایی خود را در طرح اقدام ملی به اشتراک بگذارند که استقبال خوبی هم شده است.

او افزود: در یکسالی که این طرح شروع شده است، برای بیش از یک میلیون و 200 هزار واحد برنامه ریزی شده که از این تعداد بیش از ساخت 400 هزار واحد مراحل اجرایی شروع شده و در مرحله ساخت است و براساس آخرین اعلام بعد از دهه اول محرم در مراسم رسمی به عنوان نمادین از واحدهای ساخته شده رونمایی می شود.

وی گفت: نشان دهیم کمتر از یک سال یا ۱۴ ماه واحد ها تحویل داده شد و اگر متقاضیان محترمی که ثبت نام کرده اند نسبت به آورده خود در تاریخ قید شده اهتمام داشته باشند، خیلی سریع میتوانند صاحب مسکن شوند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین