|
|
امروز: دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۰
کد خبر: ۳۰۱۳۳۸
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۷

جان بولتون، مشاور سابق امنیت ملی آمریکا گفت: پیش‌بینی نمی‌کند که دوره دوم ریاست جمهوری ترامپ مشابه دوره نخست باشد و در این خصوص هشدا داد:‌ «پیش‌بینی می‌شود که در هر شرایطی، در موضع دولت تغییراتی ملاحظه کنیم. اگر "جو بایدن" انتخاب شود، دولت او موضعی بسیار مشابه باراک اوباما اتخاذ خواهد کرد که این برای اسرائیل مشکل بزرگی خواهد بود و شاید هم وضعیت بدتر از دوران اوباما شود.
 
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری شبکه صهیونیستی «i24»، مشاور سابق امنیت ملی آمریکا در این خصوص گفت: «گمان نکنم معامله قرن به جایی برسد. مشکل اینجاست که این طرح به مدت زمان زیادی به تعویق افتاده تا جایی که فرصت ثمربخشی خود را از دست داده است».

جان بولتون در ادامه گفت: «به "جرد کوشنر" داماد رئیس‌جمهور آمریکا و یکی از مشاوران ارشدش گفتم که اگر در سال اول ریاست ترامپ طرح را اعلام می‌کرد، آنگاه احتمالات بهتری در مقایسه با سال چهارم ریاست ترامپ می‌داشت؛‌ اما اکنون من تقریبا مطمئنم که کسی این طرح را جدی نخواهد گرفت».

بولتون همچنین گفت پیش‌بینی نمی‌کند که دوره دوم ریاست جمهوری ترامپ مشابه دوره نخست باشد و در این خصوص هشدا داد:‌ «پیش‌بینی می‌شود که در هر شرایطی، در موضع دولت تغییراتی ملاحظه کنیم. اگر "جو بایدن" انتخاب شود، دولت او موضعی بسیار مشابه باراک اوباما اتخاذ خواهد کرد که این برای اسرائیل مشکل بزرگی خواهد بود و شاید هم وضعیت بدتر از دوران اوباما شود. من نمی‌گویم که بایدن رئیس‌جمهور بهتری خواهد بود. ما باید واقع‌نگر باشیم. حزب دموکرات کنونی بشدت ضد اسرائیل است که این مسئله تأثیر بسزایی بر دولت خواهد داشت؛‌ اما من گمان نمی‌کنم که دور دوم ریاست ترامپ برای اسرائیل مثل دور نخست باشد».
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین