|
|
امروز: يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۵۷
کد خبر: ۳۰۱۱۴
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۳ - ۱۶:۱۷
یکی از بارز‌ترین و خشن‌ترین سرکردگانگروه تروریستی داعش، قبلا توسط آمریکایی‌ها برای جنگ با روسیه آموزش دیده بود.
یکی از سرکردگان بارز گروه تروریستی داعش، قبلا توسط آمریکایی‌ها برای جنگ با روسیه آموزش دیده بود.

رسانه‌های عربی به تازگی ماجرای زندگی یکی از سرکردگان داعش را منتشر کردند که قبلا از نیروهای ارتش چچن بود.

"تیمور پاترشولی" کشاورز هفتاد ساله‌ای است که به تازگی فاش کرده است چگونه فرزندش "ترخان" معروف به "عمر چچنی" به یکی از بارزترین و خشن ترین سرکردگان داعش تبدیل شده است.

عمر چچنی قبل از آن که به این نام معروف شود، در ۲۷ سالگی در صفوف ارتش گرجستان جنگیده بود. وی توسط نیروهای آمریکایی آموزش دیده بود و پس از جنگ گرستان و روسیه در سال ۲۰۰۸ به درجه گروهبانی رسید. اما به دلیل ابتلا به سل بازخرید شد.

پدر این تروریست چچنی می گوید: ترخان پس از آنکه درمان شد، دوباره برای پیوستن به ارتش آماده بود و به او وعده دادند که دوباره او را به کارگیری می کنند ولی هیچگاه به این وعده خود عمل نکردند. چند ماه بعد ترخان به اتهام فروش سلاح به شورشیان چچنی دستگیر و به تحمل ۳ سال زندان محکوم شد.

ترخان پس از آزادی به همراه چند تن دیگر از همقطارانش در زادگاهش در منطقه پانکیس به صفوف داعش در سوریه و عراق ملحق شد.

پدر عمر چچنی گفت: فرزندم فقط دو بار از سوریه با ما تماس گرفت و از من پرسید که آیا دعا می‌کنم و من هم به او گفتم که حتما چنین کاری می کنم .. به او گفتم که من به درگاه قدیس جورجیوس دعا می‌کنم، و او هم تلفن را قطع کرد.

"شوتا اوتیاشولی" از مسؤولان ارشد سابق در وزارت خارجه گرجستان می گوید: حدود ۷۰ نفر از اهالی منطقه پانکیس در صفوف داعش می جنگند.

وی با این حال تأکید کرد که در پانکیس هیچ کسی افراطی نیست، ولی شاید برخی جوانان این منطقه به ترخان که اکنون در دنیا معروف شده است افتخار می کنند؛ اگر او بازیکن فوتبال بود، شاید همه آنان اکنون به این ورزش علاقمند بودند.
منبع: تیک
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
آخرین عناوین
ببینید و بشنوید