|
|
امروز: دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۰۵:۵۵
کد خبر: ۳۰۰۸۳۷
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰

به دنبال حادثه برای عوامل و دست اندرکاران برنامه «درشهر» در روستای فشافویه، مدیر گروه تهران و شهروندی شبکه پنج سیما، با تشریح جزئیات حمله به این گروه، از تحت پیگرد قراردادن عامل آن خبر داد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، سید مرتضی عمادی در ابتدا درباره روند کار برنامه «در شهر» گفت: اصولا عوامل برنامه بعد از دریافت درخواست ها از مناطق مختلف پایتخت و برای بررسی مشکلات مردم و مسائل مربوط به خدمات و نیازهای زندگی شهری به منطقه مورد نظر رفته تا از نزدیک منعکس کننده مسائل و مطالبات مردم باشد.

گروه «در شهر» وظیفه خود می داند که حتما به سراغ مسئولان مربوطه هم برود و با بررسی دلایل و مستندات و شواهد، موارد درخواستی مردم را مطالبه کند و پاسخ لازم را بگیرد.

وی درباره اتفاق اخیری که برای این گروه برنامه ساز افتاد، گفت: با توجه به درخواست مردم روستایی در اطراف فشافویه که به همان روسای فشافویه شناخته می شود گروه برای پیگیری و بررسی مطالبات مردم از جمله مشکل آب، رفت و آمد کامیون ها در خیابان ها و جاده های نامناسب و ..  برای تهیه گزارش به این روستا رفت.

در همان دقایق اولیه که دوربین برنامه «در شهر» مشغول انجام مصاحبه و شنیدن صدای مردم برای بیان مشکلات و مطالباتشان بود، عده ای که معلوم بود به منظور کارشکنی از سوی برخی عوامل تحریک شده بودند با فحاشی و حرف های رکیک به دنبال پراکنده کردن مردم بودند تا صدای اعتراض مردم را خاموش کنند و این مشکلات از طریق رسانه به گوش مسئولان نرسد.

عمادی ادامه داد: در این شرایط عوامل در شهر با دفتر برنامه تماس می گیرند و شرایط را تشریح می کنند که ما توصیه کردیم که با حفظ آرامش به کار خود و شنیدن صدای مردم ادامه دهند.

اما متاسفانه این فحاشی ها اوج می گیرد و به درگیری و خشونت منجر می شود و در این بی ، فردی با سلاح سرد(چاقو) به همکاران «در شهر» و خبرنگار این برنامه حمله ور شد که خوشبختانه با هوشیاری و مانع شدن مردم، ناکام ماند.

عمادی تاکید کرد: این هجوم و حملات با چاقو و تهدید که به اقرار اهالی، از سوی یکی از وابستگان از اعضای شورای آن منطقه صورت گرفت موید این مساله است که ترس از انعکاس مشکلات این روستا که نشان از بی تدبیری و کم کاری مسئولان مربوطه است دلیل این اقدام بوده و خواسته اند جلوی انتشار این گونه واقعیات را بگیرند.

مدیر گروه تهران و شهروندی شبکه ۵ سیما افزود: در این شرایط تهدیدآمیز، مصاحبه همکاران ما در برنامه « درشهر» نیمه کاره ماند و گروه محل را برای حفظ جان خود ترک کرد.

عمادی با اشاره به پیگیری های شبکه برای تحت پیگرد قرار دادن عاملان حادثه گفت: از نیروی انتظامی و دستگاه قضایی که با جدیت به این حادثه تاسف بار ورود کرده اند قدردانی می کنیم و انتظار داریم با عامل یا عاملان مربوطه برخورد قانونی شود.

مدیر گروه تهران و شهروندی شبکه ۵ تصریح کرد: در این دو دهه و نیم فعالیت «درشهر» برخی افراد متخلف و غیرمسئول که از انعکاس حقیقت و پیگیری مشکلات مردم هراس داشتند گاه مزاحمت ها و تهدیدهایی برای عوامل این برنامه به وجود آورده اند اما این اقدامات مانع انجام ماموریت گروه گزارشی «در شهر» نشده است.

وی تاکید کرد: ما به عنوان نماینده مردم ، انعکاس بی کم و کاست مشکلات شهروندان را در رسانه بر خود فرض می دانیم و بنابراین بی توجه به تهدید، فشار و تطمیع به صورت حرفه ای و قانونی همچنان پیگیر مطالبات به حق مردم خواهیم بود.

عمادی با تاکید بر اینکه برنامه «در شهر» از سابقه ۲۵ ساله برخوردار است و به برندی در این حوزه برای پیگیری مطالبات مردم تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: وقتی مردم به راحتی با گروه «در شهر» درددل می کنند و از مشکلاتشان می گویند و دوربین این برنامه با حضور در مناطق، توانسته است، گره ای از مشکلات هموطنان عزیزمان باز کند، توهین به این مجموعه به معنای توهین به خواسته های مردم است.

بر اساس این گزارش، «در شهر» با ساختار گزارشی خود به بررسی مسائل، موضوعات و مشکلات شهر تهران می‌پردازد و اتفاقات و حوادث را جهت تبیین و بررسی هرچه بیشتر به تصویر می‌کشد.

امشب در برنامه « تهران بیست » با حضور احسان رمضانی گزارشگر در شهرجزئیات این حادثه تشریح خواهد شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین