|
|
امروز: دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۰۵:۰۹
کد خبر: ۳۰۰۸۱۹
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۹

وزارت خارجه بحرین با ورود به مناقشه میان آنکارا و ابوظبی تاکید کرد: اظهارات وزیر دفاع ترکیه در قبال امارات تهدیدآمیز، خصمانه و تحریک‌کننده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی بحرین (بنا)، وزارت خارجه بحرین امروز (یکشنبه) با انتشار بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن اظهارات "خصمانه" خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه درباره امارات، این اظهارات را "تحریک غیرقابل قبول و متناقض با هنجارهای دیپلماتیک" دانست.

این وزارتخانه در ادامه بیانیه خود اعلام کرد: این اظهارات تهدید شنیع یک کشور عربی دوست محسوب می‌شود که با موضعگیری‌های ملی و اصیل خود و نقش موثر و سازنده‌اش در جامعه بین‌الملل متمایز است.

همچنین در ادامه این بیانیه ضمن تاکید بر همبستگی بحرین با امارات به عنوان یک کشور دوست و حمایت از موضعگیری‌های همیشگی‌اش، این کشور درباره دخالت‌های ترکیه در امور داخلی کشورهای عربی هشدار داد و آن را مغایر با اصول منشور سازمان ملل و منشور سازمان همکاری اسلامی و به منزله تهدیدی برای امنیت ملی کشورهای عربی و امنیت و صلح منطقه‌ای دانست.

خلوصی آکار پیشتر در گفت‌وگو با شبکه ماهواره‌ای الجزیره حمله شدیدی را به امارات آغاز کرده و گفت: امارات اقدامات زیانباری را در لیبی و سوریه انجام داد و ترکیه در زمان و مکان مناسبتی این کشور را مورد سوال قرار خواهد داد.

وزیر دفاع ترکیه با اشاره به اینکه ابوظبی از سازمان‌های تروریستی مخالف ترکیه با هدف ضربه زدن به آنکارا حمایت می‌کند، از امارات خواست از گستره و میزان تاثیر خود بکاهد آشوب و فساد به پا نکند.

او در ادامه امارات را کشوری تابع توصیف کرد که دیگران آن را در بعد سیاسی یا نظامی به کار می‌گیرند و از راه دور مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرد.

آکار ضمن درخواست برای حمایت از دولت وفاق ملی لیبی که از سوی جامعه جهانی به رسمیت شناخته می‌شود، گفت: اگر امارات، عربستان، مصر، روسیه و فرانسه حمایت خود را از خلیفه حفتر، ژنرال بازنشسته (لیبی) متوقف نکنند، لیبی هرگز ثبات نخواهد یافت.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین