|
|
امروز: جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۳
کد خبر: ۳۰۰۷۱۰
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۰

دادگاه تجدید نظر فدرال آمریکا با لغو حکم اعدام جوهر سارنایف بمب‌گذار بوستون گفت: قاضی پرونده نتوانسته هیات منصفه را برای این حکم قانع کند.

به گزارش آسوشیتدپرس، هیات منصفه دادگاه تجدید نظر آمریکا با لغو حکم اعدام جوهر سارنایف خواستار محاکمه مرحله جدید از مجازات برای عامل ۲۷ ساله بمب‌گذاری بوستون شد.

قاضی پرونده گفت: اشتباه نکنید، سارنایف در زندان بسر خواهد برد.

لغو حکم اعدام عامل بمب‌گذار بوستون در حالی صورت گرفت که وکلای سارنایف در آغاز محاکمه اذعان کردند که وی به همراه برادر بزرگترش دو بمب را در مسیر دو ماراتن قرار دادند اما آن‌ها بعدا عنوان کردند که جرم سارنایف در مقایسه با برادرش کمتر است.

تیمورلنگ سارنایف برادر بزرگتر جوهر سارنایف که گفته می‌شود مغز متفکر عملیات بمب‌گذاری در مسیر دور ماراتن بوستون بوده است چند روز پس از بمب‌گذاری در درگیر با نیروهای پلیس در سال ۲۰۱۳ کشته شد.

بمب گذاری در پانزدهم آوریل ۲۰۱۵ (۲۶ فروردین ۹۴) صورت‌گرفت در نتیجۀ آن ۳ نفر کشته و ۲۶۴ نفر دیگر مجروح شدند.

این حمله تروریستی مهم‌ترین عملیات تروریستی پس از ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ در آمریکا محسوب می‌شود.

تیمورلنگ در جریان تعقیب و گریز پلیس کشته شد اما جوهر سارنایف پس از به قتل رساندن یک پلیس در جریان تیراندازی، مجروح و دستگیر شد.

 

ترامپ لغو حکم اعدام بمبگذار بوستون را مضحک خواند

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا لغو حکم اعدام عامل بمبگذار دو ماراتن بوستون را مضحک خواند و گفت: سارنایف یک حیوان است که باعث کشته شدن بسیاری از مردم شده است.

تارنمای شبکه‌ای بی‌سی نیوز بامداد شنبه نوشت، رییس جمهوری آمریکا طی سخنانی در ایالت فلوریدا گفت: در بوستون حیواناتی وجود دارند که در مراسم برگزاری دو ماراتن تعداد زیادی از مردم را می‌کشند.

ترامپ در ادامه با انتقاد از تصمیم دادگاه آمریکا گفت: آن‌ها فقط تجدید نظر در مورد محکومیت مجازات اعدام را به دادگاه‌های پایین‌تر ارسال کردند، این واقعا مسخره است.

ترامپ در ادامه از موضوع حکم اعدام استفاده کرد و مجددا حملات انتخاباتی خود را به رقیب اصلی جو بایدن ادامه داد.

جوبایدن برخلاف سال‌های دوران قدرت خود در دولت باراک اوباما که خواهان انجام حکم اعدام بود در سال گذشته موضع خود را تغییر داد و خواستار حذف مجازات اعدام در آمریکا شد.

در همین رابطه ترامپ افزود: آن‌ها از جنایتکاران محافظت می‌کنند و بایدن با مجازات اعدام حتی برای قاتلان پلیس و کودکان مخالف است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین