کد خبر: ۲۹۸۶۷۳
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۷

سارا خادم‌الشریعه موفق شد در مسابقات آنلاین شطرنج حریف سر سخت آمریکایی اش را شکست دهد.

به گزارش ایسنا، با توجه به شیوع کرونا و لغو اکثر رقابت‌های ورزشی، رشته شطرنج از جمله ورزش‌هایی بود که در اوایل کار با وجود لغو شدن بازی‌ها، به صورت آنلاین رقابت‌های خود را ادامه داد.

سارا سادات خادم‌الشریعه، بانوی شطرنج‌باز ایران که مدتی است در مسابقات رسمی حضور نداشته، تصمیم گرفت در رقابت‌های شطرنج آنلاین سرعتی بانوان شرکت کند.

در مرحله سوم این مسابقات بانوی شطرنج‌باز ایران در اولین دور با پیروزی ۷ بر ۶ در برابر حریف آمریکایی راهی مرحله بعد شد.

ایرینا کروش، حریف آمریکایی خادم‌الشریعه یکی از ملی‌پوشانی بود که موفق شده است هفت دوره در شطرنج بانوان آمریکا قهرمان شود. همچین در دور اول مرحله دوم این رقابت‌ها خادم‌الشریعه موفق شده بود این حریف سرسخت را با نتیجه ۷ بر ۳ شکست دهد.

خادم‌الشریعه با این پیروزی باید در مرحله بعد با جو ونجون، شطرنج‌باز مطرح چینی به رقابت بپردازد. این حریف چینی نفر دوم رنکینگ بانوان جهان است.

مسابقات جایزه بزرگ شطرنج سرعتی بانوان فیده با حضور چهره‌های برتر در حال پیگیری است. نفر اول بانوان جهان هم در این مسابقات حضور دارد و موفق شده که به مرحله بعد صعود کند.
این مسابقات آنلاین در چهار مرحله پیگیری می‌شود که در هر مرحله ۱۶ بازیکن به صورت حذفی بازی خواهند کرد. این مسابقات تا ۳۰ تیر ادامه خواهد داشت.ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین